Це три скам'янілих хребця хвостової частини доісторичного кита цетотерія. Як повідомив місцевим ЗМІ доцент кафедри ХДУ Микола Гоманюк, цей ссавець жив на території сучасної Херсонщини близько 9 мільйонів років тому. Тоді ця частина суші була дном Сарматського моря, передають Патріоти України.За свідченнями вчених, подібні рідкісні знахідки зазвичай вдається виявляти на глибині до 30 метрів. Але на цей раз на допомогу прийшла вода водосховища, яка сильно розмила берег.
Цетотерія (лат. Cetotherium) - вимерлий рід морських ссавців підряду вусатих китів. Було їх близько 15 видів. Ці морські тварини жили з раннього міоцену до раннього пліоцену (не менше 10 мільйонів років). У довжину досягали від 2 до 8 метрів. Мешкали в морях, що омивали Європу, Азію і Північну Америку. Вони населяли помірні і теплі (тропічні і субтропічні) води Світового океану, вважаючи за краще теплі внутрішні моря. Скам'янілості цетотерія виявлені в Австрії, Румунії, Молдові, Україні, Туреччині, Грузії, Росії та США.
Тепер китові хребці, що стали рідкісним експонатом музею археології, дозволять глибше і точніше дізнатися про фауну доісторичних часів, еволюційні процеси і зміни в рельєфі і кліматі північної півкулі.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...