Це три скам'янілих хребця хвостової частини доісторичного кита цетотерія. Як повідомив місцевим ЗМІ доцент кафедри ХДУ Микола Гоманюк, цей ссавець жив на території сучасної Херсонщини близько 9 мільйонів років тому. Тоді ця частина суші була дном Сарматського моря, передають Патріоти України.
Цетотерія (лат. Cetotherium) - вимерлий рід морських ссавців підряду вусатих китів. Було їх близько 15 видів. Ці морські тварини жили з раннього міоцену до раннього пліоцену (не менше 10 мільйонів років). У довжину досягали від 2 до 8 метрів. Мешкали в морях, що омивали Європу, Азію і Північну Америку. Вони населяли помірні і теплі (тропічні і субтропічні) води Світового океану, вважаючи за краще теплі внутрішні моря. Скам'янілості цетотерія виявлені в Австрії, Румунії, Молдові, Україні, Туреччині, Грузії, Росії та США.
Тепер китові хребці, що стали рідкісним експонатом музею археології, дозволять глибше і точніше дізнатися про фауну доісторичних часів, еволюційні процеси і зміни в рельєфі і кліматі північної півкулі.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...