У Міністерстві освіти й науки заявили, що не бачать нічого резонансного в пораді боротися з онкохворобами за допомогою соди. Про це, нагадаємо, йдеться в одному з параграфів українського підручника з хімії за 9 клас. Чиновники Міносвіти впевнені, що це розширить критичне мислення учнів, і підстав для зняття з підручника грифа "рекомендовано МОН" немає. Таку відповідь у міністерстві дали на запит журналістів, передають Патріоти України з посиланням на Громадське.
Насамперед там наголосили, нібито для української освіти просто необхідне залучення різних навчальних ресурсів, які дозволять "критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну". Також в освітньому відомстві запевняють, що авторка підручника Марія Савчин лише хотіла подати якомога більше цікавої інформації.
У підручнику вказано, що дані про лікувальні властивості соди було взято із сайту "Всеукраїнської асоціації пенсіонерів". У МОН же переконують, що було ще одне джерело зі США, яке "просто забули додати".
У міністерстві виправдовуються, мовляв, інформацію ж все-таки розмістили з позначкою "Увага!" і зауваженням, що в таких питаннях варто радитися з лікарем.
"Інформація про соду не є трендом нетрадиційної медицини. Сьогодні харчову соду використовують в офіційній народній медицині, косметології, кулінарії, хімічній, легкій і текстильній промисловості, металургії, сільському господарстві. Вона входить до складу багатьох аптечних препаратів, зокрема ліків проти кашлю, печії, гастриту. Розчин соди виводить з організму отруту й токсини, знімає набряк легенів, допомагає під час великої втрати крові людиною. Дослідження в медицині засвідчують, що сода інколи ефективніша за синтетичні ліки, оскільки вона входить до складу крові й у разі внутрішньосудинного введення відновлює її нормальну структуру", – йдеться у відповіді МОН.
Крім цього, міністерство надало ще декілька аргументів на захист скандального уривка з підручника:
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...