«Так, перехворіють не всі. Хтось не може цим захворіти просто за визначенням. У нього така імунна система, що її коронавірус перемогти не може. І таких людей чимало. Це раз. По-друге, ми зараз весь час намагаємося оцінювати колективний імунітет за наявністю антитіл. Ось кажуть: «навіть у Нью-Йорку антитіла всього у 30%, незважаючи на такий спалах». Тобто нам всім до колективного імунітету, тобто до 60–70%, ще дуже довго», – сказав Комаровський.
За словами Комаровського, наявність антитіл необов'язково для того, щоб людина змогла швидко впоратися з хворобою. «Але вже ж відомо всім, що величезна кількість людей перехворіла. У них немає антитіл або вони виявляються в незначній кількості. Але імунна система залишає клітини пам'яті – вона може надалі справлятися з інфекцією. Тобто наявність антитіл необов'язково. Їх може не бути, але ти захищений. Вони є – вони просто не виявляються», – вважає Комаровський.
Лікар також заявив, що після пандемії коронавірусу світ істотно зміниться, проте нашу країну ці зміни торкнуться не сильно. «Світ-то зміниться. Але ці глобальні зміни світу в помірній мірі торкнуться нашої країни. Ми надто далекі від цивілізації і від тих економічних законів», – сказав лікар.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...