Пенсійна реформа: Чого чекати українцям у новому 2021 році

Уже через 2-4 роки нововведення помітять багато 60-річних.

В Україні з 2021-го вимоги для виходу на пенсію в 60 років виростуть на 12 місяців: потрібно мати щонайменше 28 років страхового стажу. Решті доведеться або докуповувати стаж, або працювати до 63 або 65 років. Про це йдеться в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", передають Патріоти України.

Йдеться саме про той період роботи, коли з заробітної плати сплачувалися внески до Пенсійного фонду.

Кому доведеться працювати до 65 років?

Українцям, у яких буде від 15 до 18 років стажу. Таких в Україні – абсолютна меншість. Як пояснила старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, наступного року посилення вимог істотно на українців не вплине. Однак уже через 2-4 роки нововведення помітять багато 60-річних.

Кому доведеться працювати до 63 років?

Тим українцям, у яких є від 18 до 28 років стажу. Кількість тих, хто змушений буде працювати до 63 років, поступово збільшиться до 40% від усіх 60-річних. Дізнатися, як будуть рости вимоги, можна ознайомившись із інфографікою.

Вимоги до стажу

Якщо у вас не вистачає стажу, є кілька варіантів.

Докупити стаж. Якщо купувати вже в 60 років, то вартість кожного місяця буде рахуватися за формулою: дві мінімальні зарплати помножити на 22%. З січня 2021-го це 2 640 грн.

Якщо вам не вистачає 5 років стажу, ви не працюєте і вам 55 років, ви можете добровільно платити внесок до Пенсійного фонду. Його розмір буде менше: 22% мінімальної зарплати. З січня 2021-го це 1320 грн.

Дочекатися нового пенсійного віку. Ще один варіант: продовжити працювати, поки ви не отримаєте виплату. Також варто відзначити, що тимчасові пенсії, які до 2021 року призначалися після 60 років і до досягнення нового пенсійного віку, вже не діють.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...