Пенсійна реформа: Українцям пояснили, які внески доведеться платити при накопичувальній системі

Відповідно до законопроекту, роботодавці будуть платити 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи будуть платити внески в розмірі, як мінімум, 1% від заробітної плати.

У президентській фракції "Слуга народу" у Верховній Раді пропонують зробити обов'язковими накопичувальні пенсійні внески для всіх українців. Вони складуть, як мінімум, 1% від розміру заробітної плати, передають Патріоти України.

Обов'язкову участь в системі накопичувального пенсійного забезпечення передбачає зареєстрований в кінці грудня у Верховній Раді законопроект № 2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення".

Відповідно до законопроекту, роботодавці будуть платити 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи будуть платити внески в розмірі, як мінімум, 1% від заробітної плати.

За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків може бути збільшений. У цьому випадку роботодавець зобов'язаний пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми його заробітної плати.

Учаснику накопичувальної системи в електронному кабінеті на сайті Центрального адміністратора буде запропоновано вибір пенсійного портфеля - консервативного, збалансованого або динамічного - авторизованої компанії з управління активами Пенсійного казначейства або уповноважений недержавний пенсійний фонд. Якщо немає можливості користуватися інтернетом, вибір можна буде зробити, подавши заяву встановленого зразка до органів Центрального адміністратора.

Якщо учасник системи вибір не зробить самостійно, його внески підлягають автоматичному розподілу між пенсійними портфелями, управління активами яких здійснюється авторизованими компаніями з управління активами, з якими Радою Пенсійного казначейства укладені договори. Втім, учасник системи в подальшому матиме право змінити пенсійний портфель або вибрати авторизований недержавний пенсійний фонд на власний розсуд.

У разі смерті учасника системи право власності на пенсійні заощадження переходять до його спадкоємців. До це часу вони будуть вважатися його власністю і будуть зберігатися в банках, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи шляхом авторизації.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...