Перемир'я на Донбасі: Журналіст розповів, яку зброю відвели бійці ЗСУ

За словами журналіста, в зоні ООС заборонили інженерне обладнання позицій, оскільки окупанти часто відкривали вогонь, коли українські бійці копали окопи.

На Донбасі після набуття чинності наказу про припинення вогню українська сторона заборонила зміцнення позицій і відвела деяке озброєння. Про це повідомляє у Facebook журналіст Олександр Махов з посиланням на джерела у двох військових бригадах, які стоять на різних напрямках, передають Патріоти України.

Командири підрозділів на умовах анонімності розповіли, що серед відведеної зброї – броньові машини піхоти (БМП), станкові протитанкові гранатомети (СПГ) і міномети. «Недалеко. БМП їздить швидко, міномети також. ПТКР (протитанкова керована ракета, – ред.) залишили на місці. Все піхотне озброєння на місці – АГС (автоматичний гранатомет, – ред.), ДШК (крупнокаліберний гранатомет, – ред.) та інше. Патрони до них у повному обсязі», – зазначив журналіст.

За його словами, в зоні ООС заборонили інженерне обладнання позицій, оскільки окупанти часто відкривали вогонь, коли українські бійці копали окопи. Так само вчиняли і ЗСУ. Для того, щоб сторони не провокували одне одного, окопи заборонили копати. «Контролери – офіцери ЗСУ на рівні майорів. Живуть прямо на позиції, у командирів взводів. Не втручаються в роботу», – повідомив Махов.

При цьому поки що ні військові, ні контролери, ні командування не знають, як діятимуть дисциплінарні покарання за порушення режиму тиші. «Від командування рівня штабу ООС є прохання протриматися в такому режимі хоча б місяць. У разі загрози життю – рішення про відкриття вогню приймається в залежності від ситуації – самим солдатом або командиром взводу, роти, батальйону і так далі», – додав журналіст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...