Метеорний потік Персеїди – це гігантський шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла. Вона літає Сонячною системою, роблячи оберт навколо Сонця раз на 135 років.
Хвіст комети Свіфта-Таттла складається з частинок льоду, пилу і порід. Ці частинки врізаються в нашу атмосферу на швидкості понад 150 тис. км/год. На такій швидкості вони спалахують і згорають, утворюючи в небі яскраві прочерки. Це видовищне явище називають "падаючими зірками", хоч насправді це всього лише падаючий пил.
Метеорний потік Персеїди відбувається щорічно. Цього року "зорепад" триватиме з 17 липня до 24 серпня. Максимально активним і помітним він буде у ніч з 12 на 13 серпня. А пік його потужності припаде приблизно на 03:00, тобто перед світанком. За безхмарної погоди можна буде побачити близько 60 спалахів на годину.
Щоб побачити метеорний потік Персеїди, загалом ніякі спеціальні прилади не потрібні – його добре видно неозброєним оком. Щоправда, найкраще милуватися цим видовищним явищем за містом.
Найбільш оптимальний час для спостереження – це години між північчю і світанком. Дивитися треба на північний схід, адже всі падаючі зірки вилітають з однієї точки, яка розташовується в сузір'ї Персея. Тому цей метеорний потік і має назву Персеїди.
Для тих, хто не матиме змогу спостерігати за явищем з найбільш зручного для цього місця, NASA вестиме трансляцію на сайті та своєму каналі в Youtube.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...