Перша українка: Ветеранці АТО вручили міжнародну премію за захист прав людини

Ольга Бенда потрапила на фронт у 2016 році.

Ветеранка АТО Ольга Бенда стала першою українкою, якій вручили міжнародну премію за захист прав людини. Медаль вручили в Берліні, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Нагороду заснували на честь відомого німецького публіциста і правозахисника Райнера Гільдебрандта, раніше її отримували міжнародні політики та активісти. "Вам і передусім всім людям в Україні я бажаю всього найкращого і щоби врешті-решт у вас перемогло верховенство права і свобода", - каже депутат Бундестагу Кай Вагнер.

Директорка музею і мама сімох дітей каже, що про історію Ольги дізналася з книги. Була вражена, що та пішла на фронт, маючи на руках дворічного сина.
Нагороду Ольга отримала в Берліні в музеї Стіни. На цій будівлі величезний прапор України. В самому серці німецької столиці, на колишньому КПП Чек Поінт Чарлі, де щодня проходять сотні туристів, недвозначне послання Володимиру Путіну - дати Україні спокій.
На фронт Ольга потрапила у 2016 році добровольцем. У військо її у не взяли, тоді вона стала куховарити солдатам. "Я не хотіла, щоби це прийшло додому, тому що дитина маленька, у мене багато сестричок і братів маленьких, я як найстарша просто я не могла на це просто так дивитися", - каже жінка.
У складі 72-ї механізованої бригади потрапила до Авдііївки. Одного дня під час обстрілу на світанку міну вибухнула за півметра від Ольги. Лікарі казали, що вона вижила дивом. "Засипало очі, рота глиною. Я почула вихлоп снаряда і десь там всередині я зрозуміла, що це моє", - пригадує вона.
Осколок вибив кістку між коліном і стопою. Врятувати кінцівку було неможливо. Що лишилася без ноги, Оля дізналася після операції. Втім, що пішла на ризик добровільно, каже – не шкодує й досі. Там зустріла коханого.
Вони побралася після поранення дівчини. З підтримкою коханого Ольга повернулася до активного життя та спорту. Навчилася серфінгу, кататися на роликах. На протезі пробігла марафон у Києві, потім фінішувала в 10-кілометровому забігу в Сполучених Штатах. В рамках проєкту "Переможці" побувала в Південнй Африці.
Уже демобілізовані, родина живе в Києві, виховує сина і мріє про донечку. Директорка музею відвідувала їх вдома і каже, що живуть у надто скромних умовах. Ольга не нарікає. Тих, хто намагається війну не помічати, вона не засуджує, але і не розуміє.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...