Підвищення прожиткового мінімуму: Що буде з соціальними виплатами українців (відео)

​Міністр соціальної політики Юлія Соколовська пояснила, що отримають українці від схвалення Кабміном ініціативи Мінсоцполітики по відв'язку частини виплат від розміру прожиткового мінімуму.​

Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства, передають Патріоти України.

«Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети уряду - підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Зараз є різні підходи до визначення сутності "фактичного прожиткового мінімуму". І ми будемо поетапно рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. Грн. А це - збільшення майже в два рази», - заявила вона.
При цьому уряд пропонує ввести:
  1. Поняття «мінімального посадового окладу в системі оплати праці». Цей показник буде встановлюватися законом про державний бюджет. До нього будуть «прив'язані» заробітні плати і оклади працівників бюджетної сфери і система оплати праці в державному секторі.
  2. За пропозицією Міністерства юстиції вводиться поняття «розрахункова одиниця» і «штрафна ставка». Ці величини будуть застосовуватися для визначення розмірів штрафів і стягнень.

За словами глави відомства, реформою передбачено «відв'язування» розміру посадових окладів «бюджетників», а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення прожиткового мінімуму.

Це, за словами чиновниці, дозволить:
  • створити передумови для істотного підвищення прожиткового мінімуму;
  • надавати допомогу тим, хто її реально потребує.
«В першу чергу це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (які залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів і військовослужбовців», - додала Юлія Соколовська.
Також міністр соціальної політики додала, що впровадження ініціативи залежить від позиції Верховної Ради, яка повинна проголосувати за законопроект міністерства.
Зокрема, на 18 грудня вже призначені парламентські слухання даного питання.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Росія відправляє в Україну непотріб, а у нас воюють найкращі хлопці", - генерал Мікац (фото, відео)

середа, 29 січень 2020, 16:00

Бої за донецький аеропорт стали символом незламності і бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько "кіборги". Оборона Донецького аеропорту від окупаційних сил РФ і проросійських збройних угруповань тривала з 26 травня...

Хіти тижня. Вдала рибалка: Американець спіймав окуня вагою в 159 кг (фотофакт)

середа, 29 січень 2020, 14:30

Окуня спіймали 28 грудня в 183 метрах від узбережжя південно-східної Флориди. Біля узбережжя Флориди зловили окуня, вага якого перевищує 159 кг (350 фунтів). На думку дослідників, вік риби - не менше 50 років, передають Патріоти України з посиланням на...