"Північний потік-2": На Росії розповіли, як зможуть добудувати "газопровід Путіна"

Експерти вважають, що це відбудеться незалежно від того, повернеться до проєкту швейцарська компанія-трубоукладач Allseas чи ні.

У Росії заявили, що газопровід "Північний потік-2", який будують в обхід України для постачань газу в Європу, введуть у експлуатацію у 2020 році, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

Зокрема, генеральний директор Інституту національної енергетики Сергій Правосудов зазначив, що завершити проєкт Росія зможе своїми силами, проте це призведе до зсуву термінів його реалізації.

"Існують відносно невеликі промислові газопроводи, що будуються від морського родовища, на чому, зокрема, спеціалізується російське судно "Академік Черський", яке належить "Газпром флоту", – заявив Правосудов.

"Саме він відповідає технологіям, що необхідні для роботи у водах Данії, і зможе добудувати ту невелику ділянку, що залишилася за планом", – резюмував він.

Газопровід "Північний потік-2" пройде по Балтійському морю, з'єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі. Його протяжність складе понад 1,2 тис. км, пропускна спроможність – 55 млрд куб. м газу на рік. Дві гілки газопроводу мали бути завершені до кінця 2019 року.

"Північний потік-2" запустять в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виключні економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожна. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Вори поза законом": "Вони перетворили країну в одну велику "малину" і звідси керували діяльністю банд по всьому СНД", - експерт

п’ятниця, 5 червень 2020, 11:36

Зараз ситуація зміниться і "ворам в законі" доведеться шукати собі новий притулок. Вори поза законом - Рада прийняла закон, який посадить «авторитетів». Про це у своєму блозі пише політолог Сергій Биков, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіна...

Послаблення карантинних заходів: У Києві і семи областях не дозволили відкривати ресторани

п’ятниця, 5 червень 2020, 11:25

Кабмін раніше дозволив з 5 червня кафе і ресторанам приймати клієнтів усередині закладів за умови дотримання санітарних норм. У Києві та семи областях України продовжаться карантинні обмеження в частині роботи закладів громадського харчування. Тобто ра...