Росія хоче експортувати в Європу не лише газ, а й свої корупційні практики. Опір цим намірам повинна чинити спільна політика Європи і трансатлантичної спільноти, - вважає експерт Jamestown Foundation Маргарита Асенова. За її словами, санкції США роблять "Північний потік-2" приреченим на поразку. Про це пише Gazeta Polska Codizennie, передають Патріоти України.
Асенова пояснила, що політика Америки і її союзників в ЄС ставить мету захистити енергетичну безпеку Європі. Щоб газові поставки не були монополізовані чи використані однією країною, зокрема Росією, для політичного і економічного тиску на континент.
"Росія експортує не лише газ, а й корупцію. Варто тільки поглянути на угоду між фірмою з Саудівської Аравії й "Болгаргазом" про побудову ділянки "Турецького потоку" на території Болгарії. Зрештою, до цього проекту були залучені компанії з Росії. Це говорить про те, як корупція допомагає "Газпрому" укладати такі угоди й поширювати корупційні практики в інших країнах", - каже аналітик.
Ще кращим прикладом російської корупції стала співпраця Москви з колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шрьодером. Він щороку отримує мільйон євро за участь в правлінні російськими компаніями і лобізм на користь їхніх проектів в Європі. На думку Асенової, попри корупцію і лобізм в Берліні й Брюсселі, "Північний потік-2" приречений на поразку.
"Поправки до закону "Про протистояння проти ворогів Америки за допомогою санкцій", які вніс Держдепартамент США, не лишає простору для маневру для тих, хто хотів би допомагати "Газпрому" з побудовою газопроводу. Санкції вдарять по компаніях, які захочуть зайнятися підтримкою, зберіганням обладнання й наданням портових послуг для кораблів Росії, причетних до будівництва", - пояснила вона.
На думку Асенової, це ж повинно стосуватися і "Турецького потоку", який теж потрібно заблокувати. Адже якщо цей газопровід буде запущений, він обмежить можливість країн Центральної й Східної Європи розвивати регіональний ринок газу. Особливо буде неможливо його об'єднати з північно-південною віссю, чого добивається ініціатива "Тримор'я".
Аналітик також звертає увагу на те, що поставки газу від "Газпрому" в Європу вже скорочуються. І це продовжиться на тлі збільшення поставок зрідженого газу зі США, Катару й інших країн.
""Газпром" залишиться важливим постачальником газу, але він не буде домінувати на європейському ринку. В результаті Росії буде потрібна Європа більше, ніж Європі такий постачальник сировини", - вважає Асенова.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...