Платимо по-новому: Що потрібно знати про споживче кредитування

​Реальна ставка по кредиту в Україні іноді досягає 135% річних, в той час як середня по країні коливається в межах від 22 до 38%.

Справа в тому, що крім «тіла кредиту» і відсотків доводиться оплачувати комісії, штрафи та послуги, про які ні в рекламі, ні в відділенні фінустанови не йшлося, йдеться в пояснювальній записці до закону №2455 «Про споживче кредитування», повідомляють Патріоти України.

З 20 червня закон вступає в силу, вводячи нові правила роботи кредитного ринку. Банки не зможуть в рекламі вказувати процентну ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій.
«У розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов'язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача», - йдеться в документі.

Також банк або інша фінансова установа зобов'язаний буде оцінювати кредитоспроможність позичальника. Для цього українцям доведеться надавати відповідні документи, наприклад, довідку про доходи. Швидко отримати кредити тільки з паспортом стане складніше.

Ще одна важлива зміна - змінюється черговість погашення кредиту. Раніше боржники в першу чергу погашали штрафні санкції і відсотки, в результаті чого «тіло кредиту» фактично не змінювалося. Після вступу закону в силу, в першу чергу буде погашатися сума простроченого боргу, потім «тіло кредиту» і тільки після цього - штрафні санкції. Парламентарії вважають, що це дозволить боржникам позбутися від «нескінченного лічильника».

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. ДП "Антонов" повністю завершило роботу з заміщення російських комплектуючих на вітчизняні та західні аналоги

понеділок, 14 червень 2021, 4:00

Відзначається, що окрім проєктних робіт з заміщення, також підготовлено необхідну конструкторську документацію. Державне підприємство “Антонов” повністю завершило проектну роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами. Про це ...

З архіву ПУ. Москва і Варшава поскандалили через "поділ" України

неділя, 13 червень 2021, 23:05

На російському телебаченні видали чергову порцію маячні про окупацію України. Старанно був обраний "корисний ідіот" і з Польщі, щоб продемонструвати, що не тільки "истинно православная" імперія бороться за "українську спадщину". В ефірі пропагандистськ...