Мерія Магаса, столиці Інгушетії (РФ), випустила брошуру "Етикет поведінки інгушів (інгушок) в громадських місцях". Її примірники роздадуть молоді в людних місцях Магаса й планують також видати школярам, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
Текст на кожній сторінці написаний російською, інгушської та англійською мовами і, як пояснив мер Магаса Беслан Цечоєв, розповідає туристам і місцевим жителям про існуючі в республіці традиції в частині поводження на людях.
"Ми тезисно розписали найважливіше. У кожному правилі закладено глибокий сенс", - заявив міський голова.
У самій брошурі пояснюється, що "звичаї і цінності навколо стрімко перетворюються", тому мерія і випустила рекомендації "для пропаганди традиційних інгушських цінностей".
Брошура забороняє інгушській молоді:
"По твоїй поведінці судять про тебе, твою родину, твій народ", - наголошують автори брошури.
Також не рекомендується їсти і пити на ходу, регламентується одяг.
"Шляхетний ингуш не вийде за межі свого будинку на босу ногу. Вважається непристойним чоловікові і жінці носити обтягуючий одяг. Оголення засуджується, а строгість в одязі цінується", - йдеться у брошурі.
Побачивши старшого за віком, той хто йде йому на зустрі, має зупинитися і поступитися йому дорогою, навіть якщо людина, яка йде назустріч, є хоч на один день старшою за нього.
Окремі правила стосуються інгушських жінок. "Жінка повинна знати своє почесне жіноче місце, - сказано в рекомендаціях. - Жінка будь-якого віку повинна поступатися чоловікові будь-якого віку. Жінку прикрашає сором'язливість, ввічливість, спокійний тон і дотримання дистанції з чужими чоловіками. Жінці не личить кричати, голосно сміятися".
Ці правила ілюстровані фото: двоє чоловіків сидять на лавочці, а перед ними, схиливши голови, стоять дві жінки в закритих довгих сукнях, з хустками на головах.
За словами мера Магаса, в рекомендаціях інгушським жінкам, які є в брошурі, дискримінації по відношенню до них немає. "Жінка встає, показує повагу до чоловіка, навіть юного, незалежно від віку. Навіть доросла жінка встає при людях і показує повагу до підлітка. Це бачать молоді дівчата і виховуються в дусі поваги до чоловіків", - пояснив він.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...