Подарунки богам: На дні озера знайшли унікальну шкатулку інків (фото)

В давнину місцеві жителі опускали в воду озера приношення своїм божествам. Різні артефакти тут періодично знаходять з 1977 року.

Команда дослідників з Університету штату Пенсільванія (США) і Університету Брюсселя (Бельгія) підняли з дна озера Тітікака кам'яну шкатулку з підношенням богам. Про відкриття повідомляється на сайті Університету штату Пенсільванія, передають Патріоти України.

Озеро Тітікака знаходиться в Андах між Болівією і Перу. Це найбільше озеро в Південній Америці. Воно мало сакральне значення для багатьох культур, включаючи культуру Тіуанако і імперію інків.

В давнину місцеві жителі опускали в воду озера приношення своїм божествам. Різні артефакти тут періодично знаходять з 1977 року.

Цього разу археологи виявили свого роду кам'яну шкатулку, яка була щільно закрита кришкою. Вона не була запечатана, тому вода проникла всередину. Однак зіпсувати підношення ані воді, ані часу не вдалося.

Усередині кам'яної скриньки археологи виявили два ритуальних предмета - золоту фольгу, згорнуту в невеликий рулон і майстерно вирізану фігурку лами. Аналіз показав, що вона була виготовлена з раковини морської устриці виду Spondylidae. На думку вчених, це були підношення інків. Найближче місце, де вони могли добути цю колючу устрицю, знаходилося в теплих водах прибережної океану біля узбережжя Еквадору.

Датувати фігурку поки не вдалося. Однак письмові джерела повідомляють, що "підводні" жертвопринесення були популярні в XVI-XVII століттях.

National Geographic опублікував фото знайдених артефактів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Страшна помста: На Росії розстріляли в авто і спалили сім'ю з дитиною (фото, відео)

субота, 5 грудень 2020, 14:29

Загиблі - москвичі. Дружина - домогосподарка, чоловік працював на м'ясокомбінаті. У пари було двоє дітей. Старший син вже дорослий, молодша 16-річна дівчинка жила разом з ними. Фрагменти тіл сім'ї Рюміних знайшли в їхньому заміському будинку. Вони пере...

На мільйонному хабарі затримали столичного нотаріуса (фото)

субота, 5 грудень 2020, 14:18

Загальна сума мзди в еквіваленті національної валюти - майже 1 млн 200 тис. грн. Нацполіція затримала нотаріуса Київського міського округу на мільйонному хабарі. Гроші нотаріус і посередник вимагали за сприяння в безперешкодній державній реєстрації пра...