Поки чиновники перекладають відповідальність один на одного: На Львівщині обвалився дах пам’ятки архітектури 18 століття національного значення (відео)

Наразі галерея не має відповідного дозволу на проведення протиаварійних робіт або реконструкцію.

У Львівській області 3 січня 2020 року обвалилася частина даху колишнього костелу капуцинів (селище Олесько), що є пам’яткою архітектури національного значення першої половини 18-го століття, повідомляє Львівська галерея мистецтв, передають Патріоти України.

«Це пам’ятка архітектури національного значення, яку наша галерея використовує як фондосховище, переважно для скульптур. Ніхто не постраждав, музейні предмети – в цілості й безпеці», – зазначено в повідомленні Львівської галереї мистецтв.

Наразі йдеться «не про відновлення обваленої частини даху, а про її заміну повністю», зазначили в галереї мистецтв.Як наголошується, «понад 10 років Львівська обласна державна адміністрація не передає будівлю цього сховища органу її управління», внаслідок чого Міністерство культури не може фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи.

Водночас на сайті Львівської обладміністрації з’явилося повідомлення, в якому зазначено, що «охоронний договір від 2012 року зобов’язує користувача, тобто Львівську галерею мистецтв, утримувати пам’ятку в належному стані, проводити наукові дослідження, виготовляти проектно-кошторисну документацію та реставрувати будівлю».

Як стверджують у Львівській ОДА, в липні минулого року в костелі працювала комісія, яка визнала необхідність реставрації даху будівлі. «10 липня 2019 року галерея звернулася до департаменту архітектури та містобудування про видачу дозволу на проведення робіт на пам’ятці. Львівська ОДА відмовила, повідомивши, що роботи можуть бути проведені лише після складення проектно-кошторисної документації», – зазначено в повідомленні.

Наразі, повідомляє Львівська ОДА, галерея не має відповідного дозволу на проведення протиаварійних робіт або реконструкцію, що «є кримінальним правопорушенням».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

На межі Третьої світової: Ядерні помилки, які могли знищити Землю

четвер, 24 вересень 2020, 7:24

Деякі історики вважають, що подібні ситуації несли загрозу життю на Землі, оскільки, на їхню думку, світ перебував на порозі глобальної ядерної війни. Не один десяток разів людство опинялося під загрозою помилково завданого ядерного удару. Так, зокрема...

Зірки говорять: Три знаки Зодіаку, які "народилися в сорочці"

четвер, 24 вересень 2020, 7:10

Їм протегують небеса... Існують знаки Зодіаку, які "народилися в сорочці". Їм всіляко допомагають Вищі сили не зробити дурниць і жити далі всупереч всім невдачам і негараздам на шляху. В особистому житті, як і з фінансами, все буде стабільно, астрологи...