«Допоки 9 травня залишатиметься вихідним днем синхронно з РФ, то цей день буде мати російсько-радянський формат. Це, безперечно, використовуватиметься Росією», - розповідає В’ятрович.
В якості прикладу експерт згадує, коли день 7 листопада (День Жовтневої революції – ред.) був вихідним і майже кожного року в цей день відбувались сутички та бійки. Після скасування вихідного всі забули, що 7 листопада було приводом для політичних суперечок.
Голова Інституту національної пам’яті пояснює, що 9 травня має залишитися Днем перемоги над нацизмом, у цей день мають згадувати ветеранів Другої світової війни, зокрема ветеранів Червоної армії. Натомість вихідним пропонує зробити День пам’яті та примирення. «8 травня має бути державним вихідним і формат відзначення 8 травня зовсім інший», - наголошує В’ятрович.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...