Пізно ввечері селяни поверталися додому й отетеріли – на узбіччі біля туристичної альтанки в купі сміття порпався ведмідь і не зважав ані на гуркіт мотору, ані на світло фар. "Нуль реакції на людей. Він вів себе спокійно, не агресивно. Як будь-яка домашня собака", - каже мешканець с.Буковець Микола Томащук.
Три дні поспіль клишоногий приходив на сміттєзвалище, зазирав у вікна нежилої хати неподалік та лазив у саду на дерева, аби, не кваплячись, посмакувати фруктами. Подивитися на відчайдуху приїхав фахівець національного парку "Верховинський" Ярослав Зеленчук. Він припускає, що це ведмежа, якому не виповнилося ще й двох років. "Молоде, якого самка відігнала від себе, бо вона зараз в барлозі знову народжує нових ведмежат. І він починає самостійне життя. Але це самостійне життя він починає шляхом меншого опору – він іде, де багато їжі та її не важко добувати", - міркує знавець.
Шматки курки гриль та інші смаколики – це непокоїть керівника напрямку "Рідкісні види" WWF Україна. "Проблема не у ведмеді, який прийшов на стихійне сміттєзвалище, а проблема у безвідповідальній поведінці людей, які, відпочиваючи на природі, сміття не забрали з собою, а просто кинули у лісі", - каже Богдан Вихор. Зоозахисники радіють, що це було всього лиш ведмежа, бо дорослий звір міг би напасти на людей. Але й для малюка така близкість до цивілізації небезпечна – клишоногий може стати здобиччю для браконьєрів. Тож селяни і працівники національного парку одразу взялися ліквідовувати звалище – вивезли що півсотні мішків сміття. Майже половина з цього – скло та пластик. "Сміття небезпечне для ведмедя, бо коли він з’їсть разом з пластиком, його здоров'ю це не допоможе", - пояснює Ярослав Зеленчук.
Але таких стихійних сміттєзвалищ у Верховинському районі десятки: одні створюють туристи, інші є справою рук місцевих. Торік організоване сміттєзвалище закрили, бо переповнили, тепер відходи везуть майже за півтори сотні кілометрів. "Середній мішок сміття в організаціях, що працюють на території району, коштує 45 грн. Несортоване. Сортоване забирають безкоштовно", - каже керівник Національного парку "Верховинський" Михайло Нечай. Встановлені фотопастки показали: клишоногий пішов геть. Але працівники нацпарку хочуть його впіймати та перевезти у лісові хащі, аби дорослому життю він вчився подалі від людей.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...