Повноцінну людську шкіру з волоссям виростили науковці в чашці Петрі

Під час дослідження транскриптома шкіри з пробірки вчені побачили, що вона відповідає шкірі обличчя людського плоду на другому триместрі вагітності.

Американським вченим вдалося виростити шматочок людської шкіри поза межами живого організму (In vitro) з ембріональних клітин. При цьому в органоїді сформувалися волосяні цибулини, з яких виросло волосся, передають Патріоти України з посиланням на Nature.

Вчені з Дитячого медичного центру Бостона, Медичної школи Гарварда й Університету Індіани вперше виростили в чашці Петрі повноцінну багатошарову шкіру з залозами, нервовими закінченнями та волосяними фолікулами.

Ембріональні клітини формувалися в інкубаторі два тижні, а ще через два тижні в клітинній масі з’явилися меланоцити і попередники чутливих нейронів. На 56 день експерименту в органоїді виникли зачатки фолікулів, на 104 день вони перетворились у шкіру.

Дослідники пересадили клаптик шкіри імунодефіцитній миші, і він прижився. Під час дослідження транскриптома шкіри з пробірки вчені побачили, що вона відповідає шкірі обличчя людського плоду на другому триместрі вагітності.

Після пересадки клаптика шкіри миші, з нього виросло волосся. Крім того, вирощена в чашці Петрі шкіра повинна реагувати на дотики, оскільки має нервові закінчення.

Зазначається, що штучно створена шкіра може бути корисною для науковців, які займаються відповідними дослідження, а також для людей, постраждалих від опіків, облисіння та інших шкірних захворювань. Втім, низька швидкість розвитку шкіри не годиться для екстреного лікування хвороб та ран.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...