Про що не люблять згадувати у Москві: У Білорусі пригадали, як відвоювали Смоленськ у Залісся

Залежний від Великого князівства Московського смоленський князь вирішив збільшити свої володіння за рахунок західних сусідів, однак позбувся життя та володінь.

Заснований в 1135 році смоленським князем Ростиславом Мстиславовичем, місто Мстиславль в 1358 році було захоплене великим князем литовським Ольгердом, який передав місто своєму синові Кіргайло. Після смерті Кіргайла Мстиславль дістався братові Вітовта Лугвенію, передають Патріоти України з посиланням на білоруські ЗМІ.

У 1386 році повіривши чуткам про те, що князь Мстиславський Лугвеній поїхав до Кракова на весілля Ягайла з Ядвігою, смоленський князь Святослав Іванович зібрав велике військо і висунувся до Мстиславля, щоб його захопити. Під стінами міста війська з'явилися 18 квітня, і почалася облога. Незважаючи на всі зусилля, підкопи і штурми, з набігу місто захопити не вдалося, а 29 квітня до Мстиславля підійшла армія Великого князівства Литовського на чолі з князями Свидригайлом, Вітовтом, Корибутом і Лугвенієм.

Побачивши Литвинські прапори, смоленський князь наказав своїм військам приготуватися до битви і першим кинувся в бій. В ході запеклої битви смоленський князь Святослав Іванович загинув від удару списа, а його війська розбіглися. Литовська армія переслідувала втікачів супротивників до самого Смоленська. Опинившись ж під стінами міста, литвини взяли у смолян викуп, а на місце смоленського князя посадили сина Святослава Юрія як данника Литви.

Смоленське князівство надовго стало форпостом Великого князівства Литовського на сході.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Тих, хто хворів на кір і вітрянку, уханьська зараза обминає стороною, - імунолог

четвер, 15 квітень 2021, 12:00

Лікар заявив, що повідомлення про те, що протитуберкульозна вакцина БЦЖ захищає від коронавірусу, є міфом. Апетит уханьської зарази щодня шокує, тому що поки не знайшли "протиотруту". Станом на ранок четверга, 9 квітня 2020 року, у світі зареєстрували ...

З архіву ПУ. COVID-19: "Майже третина українців мають імунітет проти коронавірусу", - біологиня (відео)

середа, 14 квітень 2021, 23:30

За словами експерта, наразі "відбувається формування популяційного колективного імунітету". "Більше половини населення хворіє на коронавірусну інфекцію безсимптомно. 80% населення взагалі не відчуває або в легкій формі переносить її", – заявила в ефірі...