Про що не люблять згадувати у Москві: У Білорусі пригадали, як відвоювали Смоленськ у Залісся

Залежний від Великого князівства Московського смоленський князь вирішив збільшити свої володіння за рахунок західних сусідів, однак позбувся життя та володінь.

Заснований в 1135 році смоленським князем Ростиславом Мстиславовичем, місто Мстиславль в 1358 році було захоплене великим князем литовським Ольгердом, який передав місто своєму синові Кіргайло. Після смерті Кіргайла Мстиславль дістався братові Вітовта Лугвенію, передають Патріоти України з посиланням на білоруські ЗМІ.

У 1386 році повіривши чуткам про те, що князь Мстиславський Лугвеній поїхав до Кракова на весілля Ягайла з Ядвігою, смоленський князь Святослав Іванович зібрав велике військо і висунувся до Мстиславля, щоб його захопити. Під стінами міста війська з'явилися 18 квітня, і почалася облога. Незважаючи на всі зусилля, підкопи і штурми, з набігу місто захопити не вдалося, а 29 квітня до Мстиславля підійшла армія Великого князівства Литовського на чолі з князями Свидригайлом, Вітовтом, Корибутом і Лугвенієм.

Побачивши Литвинські прапори, смоленський князь наказав своїм військам приготуватися до битви і першим кинувся в бій. В ході запеклої битви смоленський князь Святослав Іванович загинув від удару списа, а його війська розбіглися. Литовська армія переслідувала втікачів супротивників до самого Смоленська. Опинившись ж під стінами міста, литвини взяли у смолян викуп, а на місце смоленського князя посадили сина Святослава Юрія як данника Литви.

Смоленське князівство надовго стало форпостом Великого князівства Литовського на сході.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Резонанс тижня. Терористи "ДНР" знову затримали українця, який пройшов полон і катування

четвер, 12 грудень 2019, 16:00

Вперше Синченка взяли у полон в грудні 2016 року у Донецьку. Бойовики "ДНР" вдреге затримали у Донецьку громадянина України Григорія Синченка, який вже був у полоні "ДНР" і пережив катування. Про це повідомляє Центр громадянських свобод на своїй сторін...

"Як не ріж, а Ху*лом бути не перестане": Відома журналістка прокоментувала скандал зі "Слугою народу" на Росії

четвер, 12 грудень 2019, 11:59

Адміністрація російського каналу в терміновому порядку вирізала із серіалу сцену, де Зеленський вимовляє фразу: "Путін - Hublot". Адміністрація російського каналу в терміновому порядку вирізала сцену, де Зеленський вимовляє фразу: "Путін - Hublot":. На...