Російський вірусолог Олександр Чепурнов в якості експерименту повторно заразився коронавірусом, щоб оцінити шанси на вироблення колективного імунітету, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
Як розповів учений з Новосибірська, вперше він заразився COVID-19 в кінці лютого під час відпочинку у Франції. У нього була відсутня нежить, але зник нюх. Потім виявили двосторонню пневмонію. Про те, чим він був хворий, професор дізнався вже після одужання: у його крові виявилися антитіла до коронавірусу.
Спостерігалося швидке зниження кількості антитіл у крові. А до кінця третього місяця вони зникли зовсім. Колишній співробітник російського наукового центру «Вектора», а нині провідний науковий співробітник Інституту клінічної та експериментальної медицини навмисно почав спілкуватися з хворими на коронавірус без засобів індивідуального захисту. І кожні два тижні робив тести на коронавірус. Через шість місяців після первинного захворювання він інфікувався знову.
Вдруге хвороба протікала значно важче - він навіть потрапив до лікарні. Першим симптомом стало першіння в горлі. Крім втрати нюху у дослідника п'ять днів трималася температура вище 39 градусів. І знову була діагностована двостороння пневмонія. Після хвороби рівень антитіл в крові знову піднявся.
69-річний професор в результаті поставленого на самому собі експерименті вважає, що колективний імунітет до коронавірусу виробити не вдасться, і що вірус буде «жити з людством довгі роки». Людина може захворіти повторно вже через півроку, плюс-мінус два місяці в залежності від стану імунної системи.
Вірусолог також вважає, що для ефективної вакцинації і тривалого захисту від COVID-19 потрібна «вбита» вакцина - введення в організм збудника хвороби, «убитого формаліном». Тоді вона дозволить імунній системі протистояти вірусу.
На його думку, в 2021 році почнеться масова вакцинація населення і темпи зараження сповільняться. А якщо вченим вдасться створити ефективну вакцину з пролонгованою дією, то узяти гору над коронавірусом можна буде протягом двох-трьох років.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...