Російський вірусолог Олександр Чепурнов в якості експерименту повторно заразився коронавірусом, щоб оцінити шанси на вироблення колективного імунітету, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
Як розповів учений з Новосибірська, вперше він заразився COVID-19 в кінці лютого під час відпочинку у Франції. У нього була відсутня нежить, але зник нюх. Потім виявили двосторонню пневмонію. Про те, чим він був хворий, професор дізнався вже після одужання: у його крові виявилися антитіла до коронавірусу.
Спостерігалося швидке зниження кількості антитіл у крові. А до кінця третього місяця вони зникли зовсім. Колишній співробітник російського наукового центру «Вектора», а нині провідний науковий співробітник Інституту клінічної та експериментальної медицини навмисно почав спілкуватися з хворими на коронавірус без засобів індивідуального захисту. І кожні два тижні робив тести на коронавірус. Через шість місяців після первинного захворювання він інфікувався знову.
Вдруге хвороба протікала значно важче - він навіть потрапив до лікарні. Першим симптомом стало першіння в горлі. Крім втрати нюху у дослідника п'ять днів трималася температура вище 39 градусів. І знову була діагностована двостороння пневмонія. Після хвороби рівень антитіл в крові знову піднявся.
69-річний професор в результаті поставленого на самому собі експерименті вважає, що колективний імунітет до коронавірусу виробити не вдасться, і що вірус буде «жити з людством довгі роки». Людина може захворіти повторно вже через півроку, плюс-мінус два місяці в залежності від стану імунної системи.
Вірусолог також вважає, що для ефективної вакцинації і тривалого захисту від COVID-19 потрібна «вбита» вакцина - введення в організм збудника хвороби, «убитого формаліном». Тоді вона дозволить імунній системі протистояти вірусу.
На його думку, в 2021 році почнеться масова вакцинація населення і темпи зараження сповільняться. А якщо вченим вдасться створити ефективну вакцину з пролонгованою дією, то узяти гору над коронавірусом можна буде протягом двох-трьох років.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...