Прощавай, Європо: Під загрозою перевиборів новообраний парламент Молдови створив коаліцію та уряд з проросійськими силами

Депутати Демпартії, партії Шор, а також троє незалежних парламентаріїв не прийшли на засідання.

Голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану вибрали главою парламенту Молдови. За неї проголосували 56 депутатів, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

"У голосуванні взяли участь 58 депутатів, дійсних - 56 голосів. Комісія констатує, що на посаду спікера парламенту більшістю голосів обрано Зінаїду Гречану", - сказано в повідомленні.
На засіданні були присутні президент Молдови Ігор Додон, посол Росії Олег Васнецов, посол США Дерек Хоган, а також глава делегації ЄС в Молдові Петер Михалко. Депутати Демпартії, партії Шор, а також троє незалежних парламентаріїв не прийшли на засідання. Проте, в залі присутній 61 політик з 101 можливого, цього достатньо для наявності кворуму.
В результаті проросійська Партія соціалістів Молдови і проєвропейський блок ACUM підписали тимчасову угоду про співпрацю і почали екстрене засідання парламенту, щоб сформувати керівництво парламенту і затвердити склад уряду. Спікером парламенту обрали Гречану, а тимчасовий уряд очолила лідер ACUM Майя Санду.
Посольство США в Молдові підтримало укладення угоди між ПСРМ і ACUM. "Сполучені Штати підтримують зусилля політичних партій Молдови з обговорення угоди та подолання триваючої політичної кризи. Виборним посадовцям має бути надано максимально можливий час і можливість досягти угоди", - повідомили дипломати.
У той же час Конституційний суд опублікував рішення, в якому сказано, що будь-який акт, прийнятий сьогодні в парламенті, буде недійсним, адже термін формування робочих органів парламенту закінчився 7 червня.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Порівняйте: Блогер показав ціни на продукти в окупованому Донецьку (фото)

четвер, 9 квітень 2020, 14:30

Поки в цивілізованому світі бушує вірус, карантин і самоізоляція, в окупованому РФ Донецьку все як завжди. Тут патрулі, обстріли, концтабори і бажання вижити в цій дешевій пародії на життя, яку приніс "русскій мір", російська зброя і місцеві колаборанти.

Хіти тижня. "Чортові легені вам ще знадобляться": Британка розповіла про жахи інфікування коронавірусом

четвер, 9 квітень 2020, 13:00

Жінка потрапила до лікарні через п'ять днів після того, як відчула себе погано. "Подивіться на мене, я лежу в реанімації й не можу дихати без трубки. До мене приєднані катетери. Тут у мене канюля, тут ще одна канюля. Зараз я відчуваю себе в десять разі...