За його словами, на ситуацію в Придністров'ї Кремлю впливати складніше, ніж на Донбасі. "У Придністров'я відносини з Молдовою дуже незвичайні, не можна порівнювати з відносинами "ДНР" і України. Машини з придністровськими номерами вільно їздять територією Молдови. Це легалізовано", – розповів він.
За словами експерта, в Придністров'ї рівень інтеграції дуже високий, але Росія чинить опір поверненню невизнаної республіки – "їй потрібно тримати цей шматочок як сферу впливу на Молдову".
"Нам потрібно багато процесів порівнювати з ними, тому що Росія тією чи іншою мірою діє схоже і на Донбасі, і в Молдові, і в Грузії. 20 років тому в Молдові ніхто не уявляв, що з Придністров'я будуть заїжджати зі своїми емблемами, а зараз це було зроблено як етап інтеграції, яка не відбулася і навряд чи відбудеться", – зазначив Бузаров.
"Не думаю, що Росія відмовиться від свого впливу в Придністров'ї. Там стоять російські миротворці. Їх небагато, близько 700 осіб, але вони є, і вони там юридично правильно. Якщо їх зачепиш, росіяни скажуть – не можна", – підкреслив він.
Міжнародник також повідомив, що по всьому Придністров'ю, в магазинах Тирасполя, Бендер і інших міст, представлена українська продукція, російської там немає. Україна постачає туди товари за погодженням з Кишиневом, при цьому визнаючи Придністров'я частиною Молдови.
"У республіки Молдови немає кордонів з РФ, тут росіянам складніше впливати на відміну від України, де у них є прямий вплив на Крим і Донбас. Росія в принципі хоче зберегти вплив, починаючи від Ростова, Донбасу, південно-східної частини України, аж до Придністров'я, що межує з Одеською областю. Це вплив по всьому півдню України та Бессарабії – принциповий момент для росіян", – пояснив Бузаров.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...