"Пришла беда, отворяй ворота. В России ворота оказались очень широко распахнуты": П'ять сценаріїв для економіки РФ після пандемії

Падіння цін на нафту в поєднанні зі скороченням її видобутку і загальний економічний спад в світі - не єдині серйозні проблеми, з якими Росії доведеться зіткнутися найближчим часом.

Специфіка Росії полягає, за словами директора Інституту стратегічного аналізу ФБК Grant Thornton Ігоря Ніколаєва в тому, що для неї світова криза прийшла в зв'язці з падінням цін на нафту: "Як то кажуть, прийшла біда, відчиняй ворота. В Росії ворота виявилися дуже широко розкриті" . Однак і цими двома шоками справа не обмежується. Керівник Економічної експертної групи (ЕЕГ) Овсій Гурвич вважає, що для Росії більш ніж актуальні ще три сценарії, всі вони - дуже і дуже песимістичні, передають Патріоти України з посиланням на Deutsche Welle.

Економіст нагадав, що загальносвітовий економічний спад - це колосально важкий час для інвесторів. І вони намагаються перемістити свої капітали туди, де економіка пожвавлюється і гроші будуть працювати активніше і з максимально для даної ситуації ефективністю.

І Росія - далеко не саме економічно благополучно місце на Земній кулі. Значить, відтік інвестицій з РФ і відсутність їх припливу, на жаль, неминучі. Так було під час кризи 2008-2009 років, буде і зараз. "Під час будь-якої кризи спостерігається відтік капіталів в найрозвиненіші економіки. Так було і в 2009 році. Хоча епіцентром кризи тоді були США, капітал побіг туди", - зазначив Гурвич.

Негативно на економіці Росії позначаться і карантинні обмеження на пересування товарів і людей, останні - особливо, так як це - бізнес-контакти та міграція робочої сили.

І ще одна колосальна небезпека для бізнесу і для економіки країни в цілому - невизначеність.

Як відомо, гроші люблять тишу, але не меншою мірою вони люблять ще й передбачуваність. Економіка - та сфера, де будь-які сюрпризи - неприємні, і для нормального функціонування сюрпризів і будь-яких невизначеностей з несподіванками не повинно бути за визначенням.

Зараз така ситуація, коли варто чекати будь-яких сюрпризів, а від цього економіку буде тільки лихоманити. Тим більше таку залежну від сировинного (зокрема - нафтового) експорту як російська.

"Світ вже ніколи не буде колишнім, зміниться і економіка, і її структура. У колишньому обсязі попиту на нафту більше не буде, а механізми щодо скорочення будуть давати тільки короткостроковий ефект", - розповів Ігор Ніколаєв.

За його словами, для Росії це погано, тому що вона так і залишилася сидіти на нафтовій голці. "Це ще сильно відгукнеться", - підкреслив він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...