Присутність "надприродного": Вчені розкрили таємницю походження стародавніх "пузатих скульптур" (фото)

Команда вчених із США і Гватемали вивчила округлі статуї племен Центральної Америки, створені дві тисячі років тому, і встановила, що вони виготовлялися з намагнічених блискавками базальтових валунів, багатих залізом.

Припущення, що «пузаті скульптури» (з англ. potbelly sculptures) були вирізані з намагнічених валунів, ґрунтується на вивченні кам’яних статуй у Монте-Альто, передають Патріоти України з посиланням на Science News.

Вчені за допомогою магнітометрів склали карту намагніченості 11 валунів, яка показала, що в камені, перед вирізанням фігурок, потрапляли заряди блискавок.Місця намагніченості відповідають певним місць на скульптурах: пупкам, лобі, щоках. Дослідники вважають, що стародавні гватемальці вміли виявляти каміння з потрібними їм властивостями, потім використовували магнетіти, які відштовхувалися від певних точок на валунах.

На думку вчених, «пузаті скульптури» грали важливу роль у побуті племен. Вони зображували предків, які займали високе соціальне положення, а їхні магнітні властивості могли демонструвати присутність надприродних сил.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Два шляхи "незалежників", або Чому радянська влада в 1919-му так довго трималася", - історик

субота, 20 липень 2019, 6:24

18 липня 1919-го у Києві мав відбутися "Перший Всепартійний З'їзд Української Соціал-Демократичної Партії Незалежних Лівих" (УСДРП незалежні-ліві). Історія становлення та розвитку якої яскраво характеризує тогочасні політичні реалії​. "Політична палітр...

СРСР повертається: "Всі бесіди в Криму перемістилися на кухню", – активістка з Ялти

субота, 20 липень 2019, 6:08

Українська активістка з Ялти Лариса Китайська залишила Крим після кримінального переслідування і замаху. Вперше співробітники ФСБ Росії затримали її 18 липня 2016 року, а 12 серпня їй вручили підозру у вчиненні злочину і підписку про невиїзд. Підконтро...