Припущення, що «пузаті скульптури» (з англ. potbelly sculptures) були вирізані з намагнічених валунів, ґрунтується на вивченні кам’яних статуй у Монте-Альто, передають Патріоти України з посиланням на Science News.
Вчені за допомогою магнітометрів склали карту намагніченості 11 валунів, яка показала, що в камені, перед вирізанням фігурок, потрапляли заряди блискавок.Місця намагніченості відповідають певним місць на скульптурах: пупкам, лобі, щоках. Дослідники вважають, що стародавні гватемальці вміли виявляти каміння з потрібними їм властивостями, потім використовували магнетіти, які відштовхувалися від певних точок на валунах.
На думку вчених, «пузаті скульптури» грали важливу роль у побуті племен. Вони зображували предків, які займали високе соціальне положення, а їхні магнітні властивості могли демонструвати присутність надприродних сил.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...