Присутність "надприродного": Вчені розкрили таємницю походження стародавніх "пузатих скульптур" (фото)

Команда вчених із США і Гватемали вивчила округлі статуї племен Центральної Америки, створені дві тисячі років тому, і встановила, що вони виготовлялися з намагнічених блискавками базальтових валунів, багатих залізом.

Припущення, що «пузаті скульптури» (з англ. potbelly sculptures) були вирізані з намагнічених валунів, ґрунтується на вивченні кам’яних статуй у Монте-Альто, передають Патріоти України з посиланням на Science News.

Вчені за допомогою магнітометрів склали карту намагніченості 11 валунів, яка показала, що в камені, перед вирізанням фігурок, потрапляли заряди блискавок.Місця намагніченості відповідають певним місць на скульптурах: пупкам, лобі, щоках. Дослідники вважають, що стародавні гватемальці вміли виявляти каміння з потрібними їм властивостями, потім використовували магнетіти, які відштовхувалися від певних точок на валунах.

На думку вчених, «пузаті скульптури» грали важливу роль у побуті племен. Вони зображували предків, які займали високе соціальне положення, а їхні магнітні властивості могли демонструвати присутність надприродних сил.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Звезда в шоке!": Британські журналісти переплутали Вєрку Сердючку з фанатом

субота, 25 травень 2019, 14:30

Замість фото артистки, ЗМІ розмістило світлину її прихильника... Українську зірку Вєрку Сердючку, яка вже сьогодні, 18 травня, запалить сцену "Євробачення-2019", переплутали з фанатом. Закордонне видання The Sun опублікувало статтю про Сердючку, а, зам...

"Скрепна підстава": В Аргентині на екс-президента завели справу через Путіна

субота, 25 травень 2019, 14:29

Колишньому президенту Аргентини Крістіні Кіршнер пред'явлені звинувачення в "приховуванні, знищенні і незаконному вивезенні історичних документів", які вона отримала в подарунок від російського президента Володимира Путіна. Як повідомляє західні виданн...