Росія все активніше втягується, вірніше, все глибше ув'язає у громадянській війні в Лівії, яка все більше нагадує нескінченну гру з абсолютно невідомим результатом, де поперемінно верх здобуває то одна, то інша сторона.
Після низки поразок так звана Лівійська національна армія (ЛНА) Халіфи Хафтара, який присвоїв самому собі колись звання фельдмаршала, знову 26-27 травня в передмістях Тріполі перейшла в контрнаступ на позиції загонів визнаного ООН Уряду національної згоди (УНЗ) на чолі з Фаізом Сараджем. Хафтаровські бійці знову зайняли кілька важливих населених пунктів і стратегічну автотрасу. За Хафтаром стоять, в першу чергу, ОАЕ, Росія та Єгипет, за УНЗ – Туреччина та Катар, пише у своєму блозі оглядач Олександр Гостєв, передають Патріоти України.
Запеклі бої в даний момент йдуть в декількох районах на підступах до лівійської столиці, в тому числі біля давно зруйнованого міжнародного аеропорту Тріполі. При цьому в оточенні Хафтара стверджують, що в полон потрапило безліч надісланих Туреччиною найманців з Сирії, які борються на боці «узурпаторів з УНЗ».
Також командування ЛНА оголосило, що найближчим часом почне «найбільшу в історії Лівії повітряну операцію» проти військ УНЗ, Туреччини та їхньої авіації. Слід зауважити, що саме за підтримки турецької безпілотної авіації тиждень тому загонам ПНС вдалося здобути важливу перемогу – вибити підрозділи ЛНА з авіабази «Аль-Ватія» в 100 кілометрах в південно-західному напрямку від Тріполі.
При цьому 26-го травня Африканське командування Збройних сил США (AFRICOM) виступило із заявою, що Москва нещодавно перекинула до Лівії не менше 14 своїх бойових літаків, винищувачів МіГ-29 та Су-35, фронтових бомбардувальників Су-24М та навіть новітніх винищувачів-бомбардувальників Су-34, для підтримки Халіфи Хафтара та російських найманців з так званої «ПВК Вагнера», що воюють на його боці.Вони нібито перелетіли до Лівії з Росії через авіабазу Хмеймім в Сирії (де вони були «перефарбовані», щоб замаскувати знаки ВКС Росії), потім дозаправилися в аеропорту лівійського Тобрука (де засідає невизнана палата представників, що підтримує Халіфу Хафтара) та закінчили свій шлях на авіабазі «Аль-Джуфра», що знаходиться в 600 кілометрах в південно-східному напрямку від Тріполі. На сайті AFRICOM навіть наведено кілька фотографій цих літаків.
NEWS: Russia deploys military fighter aircraft to Libya ----- "For too long, Russia has denied the full extent of its involvement in the ongoing Libyan conflict. Well, there is no denying it now." - Gen. Townsend Release: https://t.co/HpLdwUJxcr Photos: https://t.co/raTal1LKPapic.twitter.com/dVtsWKPYZ5 — US AFRICOM (@USAfricaCommand) May 26, 2020
За словами командувача AFRICOM Стівена Таунсенда, Кремль довго заперечував свою залученість у війну в Лівії, проте тепер «перестав її приховувати». «Російські пілоти-найманці будуть літати на поставлених з Росії літаках та бомбити лівійців», – сказав американський генерал.
Сайт The Drive, який проаналізував фотографії прибулих до Лівії літаків, при цьому поставив під сумнів їх російську приналежність. Автори The Drive припускають, що авіацію ЛНА могли надати Об'єднані Арабські Емірати, придбавши їх у Білорусі. Не виключається також версія про постачання їх з Єгипту, на озброєнні ВПС якого є багато з перерахованих типів літаків. Обидві ці держави також активно підтримують Халіфу Хафтара та постачають йому зброю.
Кремль та Міністерство оборони Росії поки заяви AFRICOM ніяк не коментували, проте в Держдумі та Раді Федерації реакція була швидкою – там твердження американського командування назвали брехнею.
Офіційно Москва раз по раз заперечує свою участь у війні в Лівії. У минулому січні Володимир Путін заявив, що якщо в Лівії і прербувають російські громадяни, то вони «не представляють там Росію і грошей від російської держави не отримують». 21 травня Росія та Туреччина спільно закликали до негайного припинення вогню і політичного врегулювання конфлікту в Лівії під егідою ООН. Про це йшлося в повідомленні російського МЗС.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...