Путіну та путінятам до уваги, або Ніщо не забуто, ніхто не забутий: США депортували до Німеччини 95-річного нацистського злочинця

У 1945 році він добровільно служив охоронцем вʼязнів у системі таборів Ноєнгамме.

Фрідріх Карл Берґер

США депортували до Німеччини 95-річного колишнього охоронця одного з нацистських концтаборів Фрідріха Карла Берґера. Про це інформує Міністерство юстиції США, передають Патріоти України.

У лютому минулого року імміграційний суд в Мемфісі дозволив вислати Берґера зі США. Як зʼясувалося, у 1945 році він добровільно служив охоронцем вʼязнів у системі таборів Ноєнгамме. Суд встановив, що Берґер служив у підтаборі недалеко від Меппена. Більшість його вʼязнів були вихідцями з СРСР, Нідерландів та Польщі.

Окрім того, через наступ союзників Берґер охороняв вʼязнів під час їхньої примусової евакуації до головного табору Ноєнгамме в 1945 році. Під час двотижневої поїздки в нелюдських умовах загинули близько 70 увʼязнених.

У листопаді 2020-го апеляційна рада з імміграційних справ залишила чинним рішення про депортацію Берґера. У рішенні суду також згадувалося: чоловік визнав, що ніколи не просив про переведення зі служби охорони концтабору та продовжує отримувати пенсію з ФРН за його працю в Німеччині, зокрема й за службу у воєнний час.

Повідомляється, що Берґер має німецьке громадянство і проживає в штаті Теннессі. У Сполучених Штатах він жив із 1959 року. Чоловік вилетів зі США 20 лютого та приземлився у німецькому Франкфурті. Там його допитають слідчі.

Ноєнгамме — найбільший концтабір на північному заході Німеччини, який розташовувався на території однойменного району Гамбургу. Він був мережею нацистських концтаборів на півночі Німеччини, яка складалася з головного табору і понад 85 супутніх таборів. Через них пройшли щонайменше 100 тисяч людей.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Ну дуже хоче заміж! Популярна українська телеведуча вразила прихильників нескінченними ніжками (фото)

четвер, 16 вересень 2021, 23:55

Ведуча показала шикарні туфельки, з якими доводиться розлучатися. Леся Нікітюк вже щосили сумує за літом, і не тільки з причини розставання з теплою сонячною порою, але й у зв'язку з вимушеною зміною сезонного гардероба. Відома українська ведуча зізнал...

З архіву ПУ. Переверне уявлення про Всесвіт: Астрономи виявили невідомий раніше феномен

четвер, 16 вересень 2021, 11:30

Уявлення людей про Всесвіт може бути помилковим. Вченим вдалося виявити феномен, що зможе перевернути уявлення про темну матерію у Всесвіті. Мова йде про те, що в деяких галактиках концентрація темної матерії вище, ніж вважається. До такого висновку пр...