Путіну та путінятам до уваги, або Ніщо не забуто, ніхто не забутий: США депортували до Німеччини 95-річного нацистського злочинця

У 1945 році він добровільно служив охоронцем вʼязнів у системі таборів Ноєнгамме.

Фрідріх Карл Берґер

США депортували до Німеччини 95-річного колишнього охоронця одного з нацистських концтаборів Фрідріха Карла Берґера. Про це інформує Міністерство юстиції США, передають Патріоти України.

У лютому минулого року імміграційний суд в Мемфісі дозволив вислати Берґера зі США. Як зʼясувалося, у 1945 році він добровільно служив охоронцем вʼязнів у системі таборів Ноєнгамме. Суд встановив, що Берґер служив у підтаборі недалеко від Меппена. Більшість його вʼязнів були вихідцями з СРСР, Нідерландів та Польщі.

Окрім того, через наступ союзників Берґер охороняв вʼязнів під час їхньої примусової евакуації до головного табору Ноєнгамме в 1945 році. Під час двотижневої поїздки в нелюдських умовах загинули близько 70 увʼязнених.

У листопаді 2020-го апеляційна рада з імміграційних справ залишила чинним рішення про депортацію Берґера. У рішенні суду також згадувалося: чоловік визнав, що ніколи не просив про переведення зі служби охорони концтабору та продовжує отримувати пенсію з ФРН за його працю в Німеччині, зокрема й за службу у воєнний час.

Повідомляється, що Берґер має німецьке громадянство і проживає в штаті Теннессі. У Сполучених Штатах він жив із 1959 року. Чоловік вилетів зі США 20 лютого та приземлився у німецькому Франкфурті. Там його допитають слідчі.

Ноєнгамме — найбільший концтабір на північному заході Німеччини, який розташовувався на території однойменного району Гамбургу. Він був мережею нацистських концтаборів на півночі Німеччини, яка складалася з головного табору і понад 85 супутніх таборів. Через них пройшли щонайменше 100 тисяч людей.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. ДП "Антонов" повністю завершило роботу з заміщення російських комплектуючих на вітчизняні та західні аналоги

понеділок, 14 червень 2021, 4:00

Відзначається, що окрім проєктних робіт з заміщення, також підготовлено необхідну конструкторську документацію. Державне підприємство “Антонов” повністю завершило проектну роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами. Про це ...

З архіву ПУ. Москва і Варшава поскандалили через "поділ" України

неділя, 13 червень 2021, 23:05

На російському телебаченні видали чергову порцію маячні про окупацію України. Старанно був обраний "корисний ідіот" і з Польщі, щоб продемонструвати, що не тільки "истинно православная" імперія бороться за "українську спадщину". В ефірі пропагандистськ...