У 1374 році в Венеції було видано указ, який зобов'язував судна і пасажирів залишатися на сусідньому острові Сан-Лаццаро до тих пір, поки спеціальна рада з охорони здоров'я не дозволяла їм в'їхати до міста, передають Патріоти України з посиланням на ВВС Україна.
Як зазначає доктор Анте Мілошевич, співавторка дослідження "Лазарети Дубровника. Початок карантинів в Європі", така практика приводила до дискримінації суден і мандрівників, а також до зловживань з боку чиновників.
Пізніше, в 1377 році, місто Рагуза (нинішній Дубровник), яке розташоване на протилежному боці Адріатичного моря, ухвалило інший закон.
Якщо у Венеції зупиняли всі кораблі без розбору, то в Рагузі в ізоляцію відправляли тільки тих, хто прибув із заражених регіонів. Та й сам карантин тривав менше – 30 днів, провести цей час можна було в сусідньому місті Кавтат або на острові Мркан.
Він виявився більш справедливим і успішним, згодом цю практику перейняв весь світ.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...