"Quaranta giorni": Стало відомо, в якій країні придумали карантин

Вперше карантин застосували в середньовічній Європі, щоб захиститися від пандемії чуми. Кораблі, які прибували до Венеції, мали стояти на якорі 40 днів (quaranta giorni). Через деякий час така практика отримала назву "карантин".​

Дубровник зробив карантин менш дискримінаційним

У 1374 році в Венеції було видано указ, який зобов'язував судна і пасажирів залишатися на сусідньому острові Сан-Лаццаро до тих пір, поки спеціальна рада з охорони здоров'я не дозволяла їм в'їхати до міста, передають Патріоти України з посиланням на ВВС Україна.

Як зазначає доктор Анте Мілошевич, співавторка дослідження "Лазарети Дубровника. Початок карантинів в Європі", така практика приводила до дискримінації суден і мандрівників, а також до зловживань з боку чиновників.

Пізніше, в 1377 році, місто Рагуза (нинішній Дубровник), яке розташоване на протилежному боці Адріатичного моря, ухвалило інший закон.

Якщо у Венеції зупиняли всі кораблі без розбору, то в Рагузі в ізоляцію відправляли тільки тих, хто прибув із заражених регіонів. Та й сам карантин тривав менше – 30 днів, провести цей час можна було в сусідньому місті Кавтат або на острові Мркан.

Він виявився більш справедливим і успішним, згодом цю практику перейняв весь світ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...