У 1374 році в Венеції було видано указ, який зобов'язував судна і пасажирів залишатися на сусідньому острові Сан-Лаццаро до тих пір, поки спеціальна рада з охорони здоров'я не дозволяла їм в'їхати до міста, передають Патріоти України з посиланням на ВВС Україна.
Як зазначає доктор Анте Мілошевич, співавторка дослідження "Лазарети Дубровника. Початок карантинів в Європі", така практика приводила до дискримінації суден і мандрівників, а також до зловживань з боку чиновників.
Пізніше, в 1377 році, місто Рагуза (нинішній Дубровник), яке розташоване на протилежному боці Адріатичного моря, ухвалило інший закон.
Якщо у Венеції зупиняли всі кораблі без розбору, то в Рагузі в ізоляцію відправляли тільки тих, хто прибув із заражених регіонів. Та й сам карантин тривав менше – 30 днів, провести цей час можна було в сусідньому місті Кавтат або на острові Мркан.
Він виявився більш справедливим і успішним, згодом цю практику перейняв весь світ.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...