У 1374 році в Венеції було видано указ, який зобов'язував судна і пасажирів залишатися на сусідньому острові Сан-Лаццаро до тих пір, поки спеціальна рада з охорони здоров'я не дозволяла їм в'їхати до міста, передають Патріоти України з посиланням на ВВС Україна.
Як зазначає доктор Анте Мілошевич, співавторка дослідження "Лазарети Дубровника. Початок карантинів в Європі", така практика приводила до дискримінації суден і мандрівників, а також до зловживань з боку чиновників.
Пізніше, в 1377 році, місто Рагуза (нинішній Дубровник), яке розташоване на протилежному боці Адріатичного моря, ухвалило інший закон.
Якщо у Венеції зупиняли всі кораблі без розбору, то в Рагузі в ізоляцію відправляли тільки тих, хто прибув із заражених регіонів. Та й сам карантин тривав менше – 30 днів, провести цей час можна було в сусідньому місті Кавтат або на острові Мркан.
Він виявився більш справедливим і успішним, згодом цю практику перейняв весь світ.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...