Українська компанія "Радіонікс" успішно завершила цикл перевірок нових оптичних головок самонаведення, які будуть застосовані у ракетах типу Р-27. Перевірка технічних характеристик та можливостей нової ГСН за участю представників закордонного замовника була невід'ємною умовою для старту контракту на поставку значної кількості авіаційних ракет класу "повітря-повітря" для ВПС іноземної держави, передають Патріоти України з посиланням на Defense Express.
Як повідомили у компанії "Радіонікс", перевірка параметрів нової головки самонаведення проходила на спеціалізованому стендовому устаткуванні. Нова ГСН повністью підтвердила свої характеристки і відповідає усім вимогам технічного завдання, які були погоджені з закордонним замовником.
При цьому за своїми можливостями нова вітчизняна ГСН значно перевершила можливості "теплових" головок самонаведення типу ГСН-36Т, які використовуються на авіаційних ракетах "повітря-повітря" типу Р-27Т та Р-27ЕТ.
Інфрачервона ГСН-203Т від компанії "Радіонікс" забезпечує дальність захоплення типової цілі на зустрічному курсі – до 30 км, навздогін – понад 100 км. Поле захоплення: 2,0x2,0°. Час підготовки до пуску - до 2 хвилин. Ці параметри є значно кращими у порівнянні з можливостями радянських теплових ГСН.
У ГСН-203Т для виявлення та захоплення теплової сигнатури (інакше кажучи, унікального теплового образу чи відбитку) конкретної цілі використовується чутлива матриця. Це дозволяє не лише виявляти цілі з тепловою сигнатурою на значно більших відстанях, але і реалізовувати складні алгоритми "відстроювання" від перешкод, які може ставити ракеті противник. Це суттєво збільшує ймовірність влучення у ціль ракетою с такою ГСН.
Всі нові головки від компанії "Радіонікс", як і ГСН-203Т - матричного типу. Таке конструкційне рішення застосовано і реалізовано в Україні вперше. При виготовленні ГСН викорстовуються сучасна елементна база, матеріали і технології.
Ракети Р-27 мають модульну конструкцію - з різними типами ГСН (радіолокаційними напівактивними та пасивними, а також з тепловими) та з різними версіями двигунів.
Серійним виробником авіаційних ракет середньої/великої дальності класу "повітря-повітря" Р-27 для винищувачів типу МіГ-29 та Су-27 з часів Радянського Союзу є київське підприємство ДАХК "Артем".
Як повідомили на ДАХК "Артем", підприємство за останній рік узгодило з вітчизняними співвиконавцями усі технічні питання імпортозаміщення вузлів, агрегатів та матеріалів закордонного виробництва, відпрацьована уся необхідна дослідно-конструкторська документація з виготовлення оновленого виробу Р-27 - як для потреб Збройних Сил, так і закордонних покупців.
Отже, оновлена українська Р-27 - у добрий путь!
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...