Син 75-річного Василя Сидорова розповів про нюанси поховання померлих в Росії від коронавірусу COVID-19, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
Його батько помер 12 квітня у 15-й Филатовській лікарні Москви. Дмитро зазначив, що перед похоронами в обов'язковому порядку проводять кілька розтинів, а тіло померлого передають в закритій і запаяній труні з фотографією.
За його словами, розтинів проводять два. Одне його померлому батьку вже зробили, щоб упевнитися в діагнозі, потім буде ще один. "Тіло відвезуть на повторний розтин в лікарню в Комунарці. Нам не пояснили, чому і навіщо це робиться. Вже з Комунарки видадуть тіло і речі, причому видадуть в закритій труні з фотографією, щоб труну не переплутати", – зазначив Дмитро.
Він уточнив, що будь-який контакт з тілом взагалі заборонений. "Не дивлячись на те, що ми прекрасно знаємо, що вірус не живе довго на трупах. Більш того, труна буде не просто закритаю, а навіть запаяною. І речі, які були у батька, видадуть в спеціальному конверті, на якому буде написано: "Розкрити через п'ять днів", – розповів син покійного.
Дмитро додав, що труну вибирати можна самим і будь-яку. Все як раніше, за винятком того, що труна в закритому вигляді: "Це ніяка не цинкова труна, ніхто не буде заливати могилу бетоном і так далі. Все за стандартною схемою".
Також співробітник ритуальної служби приїжджає додому або з ним можна спілкуватися через інтернет.
Дмитро переказав слова співробітниці ритуальної служби, яка допомагає його сім'ї, як вони контактують в морзі. "Перш, ніж зайти на територію моргу, потрібно надягати повний захист, контактувати можна тільки через спеціальні віконця. І так, ти вибираєш труну, цю труну привозять в морг. У морзі людини омивають, одягають, кладуть в труну і закривають. З цієї секунди відкривати її не можна", – зазначив він.
На похоронах є обмеження щодо кількості присутніх – п'ять-сім людей. Бути присутнім мають право тільки близькі родичі.
За словами Дмитра, на похорон соцзабез виділяє 16-17 тисяч рублів. Також держава може надати безкоштовне місце на кладовищі (зараз в Москві місця дають тільки на Бутовському), але, щоб викопати могилу, потрібно наймати окремо людей – це коштуватиме 30-40 тисяч.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...