Річниця референдуму за Незалежність: Як голосували Крим і Донбас

Україна 1 грудня відзначає річницю проведення референдуму за незалежність, який відбувся в 1991 році і підтвердив Акт проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою.

В той день 90,92% виборців дали ствердну відповідь на питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". Відзначимо, що референдум пройшов в один день з першими виборами Президента України, яким став Леонід Кравчук, передають Патріоти України.

У Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, в Севастополі - 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській і Харківській областях жити у власній державі хотіли б більше 80% громадян.

В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях "за" проголосували більше 95% громадян.

Для проведення референдуму по всій Україні було створено 34 тис. ділянок, а в списки громадян, які мали право голосувати, було внесено 37,8 млн чоловік. У голосуванні за підсумком взяли участь 31,8 млн чоловік, що склало 84,1% населення країни.

Протягом грудня Україну визнали як незалежну державу понад 40 держав світу. Вже на наступний день, 2 грудня 1991, незалежність України визнали Польща та Канада, 4 грудня, коли ЦВК підбила підсумки референдуму, – Литва і Латвія. А 5 грудня – Російська Федерація та інші країни.

Одночасно з постановою про проведення референдуму Верховна Рада прийняла звернення до співвітчизників: "Будемо єдині в прагненнях наших, в розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато несправедливостей і страждань, неволі, біди засівали її – тому 1 грудня сама історія дає нам шанс, можливо , останній, стати справжніми громадянами, творцями своєї держави, будівельниками "власного будинку", де панують "своя правда, и сила, і воля", – говорилося в зверненні.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...