У Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, в Севастополі - 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській і Харківській областях жити у власній державі хотіли б більше 80% громадян.
В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях "за" проголосували більше 95% громадян.
Для проведення референдуму по всій Україні було створено 34 тис. ділянок, а в списки громадян, які мали право голосувати, було внесено 37,8 млн чоловік. У голосуванні за підсумком взяли участь 31,8 млн чоловік, що склало 84,1% населення країни.
Протягом грудня Україну визнали як незалежну державу понад 40 держав світу. Вже на наступний день, 2 грудня 1991, незалежність України визнали Польща та Канада, 4 грудня, коли ЦВК підбила підсумки референдуму, – Литва і Латвія. А 5 грудня – Російська Федерація та інші країни.
Одночасно з постановою про проведення референдуму Верховна Рада прийняла звернення до співвітчизників: "Будемо єдині в прагненнях наших, в розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато несправедливостей і страждань, неволі, біди засівали її – тому 1 грудня сама історія дає нам шанс, можливо , останній, стати справжніми громадянами, творцями своєї держави, будівельниками "власного будинку", де панують "своя правда, и сила, і воля", – говорилося в зверненні.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...