Робота за безвізом: На що готові у Європі заради "робочих рук" (відео)

Деякі країни Євросоюзу – такі як Польща і Угорщина – настільки зацікавлені в трудових мігрантах, що надають українцям офіційну можливість працювати за безвізом.

Про умови праці та заробітки в Європі в ефірі ObozTV розповів віце-президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Алєксандров, передають Патріоти України.

Алєксандров звернув увагу, що українці можуть вільно працевлаштуватися у Польщі навіть без спеціальної робочої візи. Щоправда, на термін до трьох місяців. "Можна заїхати за біометрикою (біометричним закордонним паспортом. – ред.) до Польщі і вже через 4-5 днів працювати. Тобто 2,5 місяці спокійно працювати. Там є можливість офіційно працевлаштуватися. Якщо в Німеччині потрібна робоча віза, то в Польщі – ні. І це абсолютно законно", – зазначив він.

За його словами, європейці дуже зацікавлені в заробітчанах з України. "Європейським країнам дуже потрібні робочі руки. Дуже. Їм цікавіше, щоб українці їхали працювати, а не пити кави у Відні... Їм не вистачає робочих рук. У них старіють нації. Літніх людей потрібно утримувати, платити пенсії, оплачувати соціально-медичне забезпечення... А Україна – поруч. Українець може легко і швидко дістатися до Польщі чи Німеччини. Привезти, наприклад, непальця – буде дуже дорого. Плюс, культурна близькість. Українці в Польщі вже в другому поколінні фактично перетворюються на поляків, вони асимілюються", – пояснив експерт.

При цьому Алєксандров наголосив, що переважна більшість вакансій – це некваліфікована праця. "Згідно із соціологічними дослідженнями, 93% українців працюють за кордоном руками. Щоб працювати юристом, бухгалтером, менеджером – по-перше, потрібно знати мову, а по-друге – підтвердити свою освіту. Мій український диплом може бути в Польщі нікому не потрібен", – уточнив він.

Заробіток в Польщі безпосередньо залежить від відпрацьованого часу – у більшості робітничих професій встановлена погодинна оплата. "Багато українців обирають працювати максимально. 10, 12, 14 годин на добу, шість днів на тиждень. За таких умов вони можуть заробляти і 30, і 35 і 40 тисяч гривень на місяць... Але, по-перше, за їжу і житло там теж потрібно щось платити. А по-друге, якби вони в такому самому режимі працювали в Україні – то отримували би ненабагато менше", – розповів Алєксандров.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...