Про умови праці та заробітки в Європі в ефірі ObozTV розповів віце-президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Алєксандров, передають Патріоти України.
Алєксандров звернув увагу, що українці можуть вільно працевлаштуватися у Польщі навіть без спеціальної робочої візи. Щоправда, на термін до трьох місяців. "Можна заїхати за біометрикою (біометричним закордонним паспортом. – ред.) до Польщі і вже через 4-5 днів працювати. Тобто 2,5 місяці спокійно працювати. Там є можливість офіційно працевлаштуватися. Якщо в Німеччині потрібна робоча віза, то в Польщі – ні. І це абсолютно законно", – зазначив він.
За його словами, європейці дуже зацікавлені в заробітчанах з України. "Європейським країнам дуже потрібні робочі руки. Дуже. Їм цікавіше, щоб українці їхали працювати, а не пити кави у Відні... Їм не вистачає робочих рук. У них старіють нації. Літніх людей потрібно утримувати, платити пенсії, оплачувати соціально-медичне забезпечення... А Україна – поруч. Українець може легко і швидко дістатися до Польщі чи Німеччини. Привезти, наприклад, непальця – буде дуже дорого. Плюс, культурна близькість. Українці в Польщі вже в другому поколінні фактично перетворюються на поляків, вони асимілюються", – пояснив експерт.
При цьому Алєксандров наголосив, що переважна більшість вакансій – це некваліфікована праця. "Згідно із соціологічними дослідженнями, 93% українців працюють за кордоном руками. Щоб працювати юристом, бухгалтером, менеджером – по-перше, потрібно знати мову, а по-друге – підтвердити свою освіту. Мій український диплом може бути в Польщі нікому не потрібен", – уточнив він.
Заробіток в Польщі безпосередньо залежить від відпрацьованого часу – у більшості робітничих професій встановлена погодинна оплата. "Багато українців обирають працювати максимально. 10, 12, 14 годин на добу, шість днів на тиждень. За таких умов вони можуть заробляти і 30, і 35 і 40 тисяч гривень на місяць... Але, по-перше, за їжу і житло там теж потрібно щось платити. А по-друге, якби вони в такому самому режимі працювали в Україні – то отримували би ненабагато менше", – розповів Алєксандров.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...