Робота за безвізом: На що готові у Європі заради "робочих рук" (відео)

Деякі країни Євросоюзу – такі як Польща і Угорщина – настільки зацікавлені в трудових мігрантах, що надають українцям офіційну можливість працювати за безвізом.

Про умови праці та заробітки в Європі в ефірі ObozTV розповів віце-президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Алєксандров, передають Патріоти України.

Алєксандров звернув увагу, що українці можуть вільно працевлаштуватися у Польщі навіть без спеціальної робочої візи. Щоправда, на термін до трьох місяців. "Можна заїхати за біометрикою (біометричним закордонним паспортом. – ред.) до Польщі і вже через 4-5 днів працювати. Тобто 2,5 місяці спокійно працювати. Там є можливість офіційно працевлаштуватися. Якщо в Німеччині потрібна робоча віза, то в Польщі – ні. І це абсолютно законно", – зазначив він.

За його словами, європейці дуже зацікавлені в заробітчанах з України. "Європейським країнам дуже потрібні робочі руки. Дуже. Їм цікавіше, щоб українці їхали працювати, а не пити кави у Відні... Їм не вистачає робочих рук. У них старіють нації. Літніх людей потрібно утримувати, платити пенсії, оплачувати соціально-медичне забезпечення... А Україна – поруч. Українець може легко і швидко дістатися до Польщі чи Німеччини. Привезти, наприклад, непальця – буде дуже дорого. Плюс, культурна близькість. Українці в Польщі вже в другому поколінні фактично перетворюються на поляків, вони асимілюються", – пояснив експерт.

При цьому Алєксандров наголосив, що переважна більшість вакансій – це некваліфікована праця. "Згідно із соціологічними дослідженнями, 93% українців працюють за кордоном руками. Щоб працювати юристом, бухгалтером, менеджером – по-перше, потрібно знати мову, а по-друге – підтвердити свою освіту. Мій український диплом може бути в Польщі нікому не потрібен", – уточнив він.

Заробіток в Польщі безпосередньо залежить від відпрацьованого часу – у більшості робітничих професій встановлена погодинна оплата. "Багато українців обирають працювати максимально. 10, 12, 14 годин на добу, шість днів на тиждень. За таких умов вони можуть заробляти і 30, і 35 і 40 тисяч гривень на місяць... Але, по-перше, за їжу і житло там теж потрібно щось платити. А по-друге, якби вони в такому самому режимі працювали в Україні – то отримували би ненабагато менше", – розповів Алєксандров.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Закривають голову кульком, замотують скотчем, вмикають струм": Звільнений з російського полону Микола Карпюк розповів про тортури в РФ

понеділок, 21 вересень 2020, 20:30

Звільнений політв'язень Микола Карпюк хоче прожити подальше життя "з максимальною користю для України". Про це Карпюк сказав журналістам одразу після того, як українські бранці 7 вересня прибули до України. Також він розповів про тортури у російських в...

"Терористи знищують одну з головних визначних пам'яток Донецька", - Казанський (відео)

понеділок, 21 вересень 2020, 18:45

Парк кованих фігур був родзинкою українського Донецька. Про це у своєму відеоблозі розповів журналіст Денис Казанський, передають Патріоти України.