Російсько-українська війна: Боєць ЗСУ зробив відверте зізнання

Він служить в армії ще з травня 2015 року, а до цього – з березня 2014-го – був волонтером: на Схід їхав за допомогою для військових, назад – із тілами загиблих.

Командир тактичного снайперського підрозділу однієї з бригад ЗСУ Сергій Варакін зізнався, що не розуміє тих своїх друзів, які кажуть, що "втомилися від війни". Він чекає від неї тільки перемоги і, напевно, тому за всі роки перебування в зоні бойових дій на Донбасі жодного разу не був у відпустці. Його історією поділився фонд "Повернись живим" у Facebook, передають Патріоти України.

"Найважчим було возити загиблих хлопців додому. Літо, спека, у твоєму авто цинк, тіло розкладається... Цей солодкий запах у роті я ніколи не забуду. Ти привозиш його додому, виходить мама, кричить в істериці. Вона не хоче прийняти, що ти привіз їй "це", бо іноді це був цинк із цілим тілом, а іноді – коробка розміром із взуттєву, де лежали останки, які змогли зібрати. І вона каже: "це не мій син, забирайте і везіть назад, я віддавала вам його живого", – згадує боєць початок війни.

За його словами, тоді загиблих було багато. Іноді з дніпропетровського госпіталю їх вивозили волонтерам просто на трасу. Але автомобілів не вистачало. І ті часи, зізнається він, були справжньою божевільнею. "Але ми не думали: "А чому ми?". На це не було часу. Коли у 2014 році ти потрапляєш на "передок" – це драйв. Але потім, коли побачив, що таке війна, зрозумів, що можеш померти будь-якої миті, це вже переростає в адреналін. І цього починає не вистачати. Ти мчиш додому тільки з однією думкою: "Швидше взяти допомогу хлопцям і повернутися назад". А потім усвідомлюєш, що тобі цього мало – ти хочеш іти воювати", – розповідає Варакін.

Він зазначив, що говорити про війну йому не особливо хочеться. Багато чого вже не може і згадати, водночас зізнається, що деякі моменти залишаться у пам'яті надовго. Він згадав такий випадок у 2014 році, коли противник обстріляв колону українських військових, у результаті чого загинуло багато бійців, було знищено 15-16 одиниць техніки. "Врятувалися двоє – підполковник, сивочолий чоловік, а також молодий боєць. Вони проповзли три дні. А ми, волонтери, їхали на Веселу Гору. І цей хлопець, який врятувався, сидів і просто мовчав. Таких величезних очей ще ніколи не бачив, в них було стільки жаху, страху, подиву, що він залишився живий. А потім я дізнався, що він збожеволів... Знав гідних хлопців, які потрапляли в дурдом, хтось спивався, деякі підсаджувалися на наркотики", – навів приклад командир.

Варакін наголосив, що війна дійсно змінює людей: "Ми всі стали циніками". Але про це він не шкодує. Будучи волонтером, звісно, сильно пропускав все через себе, а зараз це "вже притупилося". "За час війни я став дуже спокійним. Раніше був запальним, але, коли ти п'ять разів за день можеш загинути, все переоцінюєш і думаєш: який дурень, є речі набагато важливіші, а життя прекрасне", – додав воїн.

Також зізнався, що ніколи не міг знайти відповідь на запитання: що робитиме, коли закінчиться війна. "Зараз мене турбує тільки моя сім'я (це мій підрозділ), якій потрібно допомагати, навчати, діставати все, що їм необхідно. Я не можу кинути всіх цих хлопців, навіть у думках у мене такого не було", – продовжив він.

Саме це – одна з причин, чому з 2016 року Сергій Варакін не був у відпустці. "Як, якщо мої хлопці тут? Я взагалі рідко буваю вдома. Там майже всі мої колишні друзі – "втомлені від війни". У мене УБД вже три роки, і я ним користувався тільки двічі. Бо мені нічого не потрібно – у мене все є. Тільки перемога", – підсумував український воїн.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...