Вона нагадала, що воюючі сторони під тиском Сполучених Штатів домовилися жити в формально спільній державі, але фактично розділеної на два т. зв. ентитета та на три конституційних народи.
"Передбачалося, що боснійці, серби та хорвати невдовзі домовляться між собою і облаштують спільну державу через обрані демократичні інституції так, які вони вважають за потрібне. Але і через 25 років Боснія і Герцеговина так і продовжує керуватися Конституцією, яка не була ухвалена парламентом чи на референдумі, а була частиною мирних Дейтонських домовленостей", - зазначила Іщенко.
Вона підкреслила, що в країні досі перебувають міжнародні сили із підтримки миру – наразі це контингент Європейського Союзу. Періодично то хорватські, то сербські політики висловлюють обурення нинішнім станом речей, боснійські ЗМІ кожного року в ці дні пишуть про те, що "Дейтон так і не запрацював", але нічого не змінюється.
"Україні потрібно ретельно вивчати цей досвід з однією метою – щоб ніколи його не повторити", - закликала Іщенко.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...