Розгляд питання ініціюється не менше ніж 226 нардепами: Опубліковано повний текст законопроекту Зеленського про імпічмент президента

Згідно із законопроектом, парламент може почати процедуру імпічменту в разі вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

З'явився текст законопроекту президента України Володимира Зеленського про процедуру імпічменту глави держави. Його було опубліковано на офіційній сторінці Верховної Ради України і зареєстровано під номером 10340, передають Патріоти України.

Так, згідно із законопроектом, парламент може почати процедуру імпічменту в разі вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Зокрема, підставою для ініціювання самої процедури є письмове подання, підписане більшістю депутатів від конституційного складу, а саме в кількості мінімум 226. У разі підтримки цього Верховна Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію.

До складу ТСК входять нардепи, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Також в законопроекті міститься ряд вимог до спеціального прокурора і слідчим, які будуть призначені в відповідної ТСК. Саме комісія має право розслідувати можливе вчинення злочину президентом і готує відповідні висновки.

Після проведення спеціального засідання парламенту, заслуховування висновків, позиції президента і свідків, Рада приймає постанову про звинувачення президента України. Його приймають таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів. У разі прийняття цієї постанови його передають на розгляд Конституційного суду і Верховного суду.

Після схвального висновку судів про конституційність проведеної процедури і наявних доказів злочину Рада починає розглядати постанову про усунення президента з поста в порядку імпічменту. Воно також приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів і за нього повинні проголосувати не менше трьох чвертей депутатів від конституційного складу (мінімум 338).

У законопроекті також міститься норма, що дозволяє президенту, проти якого розпочато процедуру імпічменту, подати у відставку за власним бажанням.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Як австрійці господарювали в українському селищі під час Першої світової (фото)

неділя, 23 червень 2024, 22:55

На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

неділя, 23 червень 2024, 5:40

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...