Румунія хоче переписати історію заради захоплення Молдови

Екс-президент Румунії Траян Басеску подасть на затвердження парламенту країни декларацію про денонсацію пакту Молотова-Ріббентропа, який, за його словами, привів до передачі території Молдови до складу СРСР.

Про це повідомив молдовський інтернет-портал «Блокнот», передають Патріоти України.

«Я, як президент (в Румунії це звання залишається за президентами після відставки - ред.), засуджую пакт Молотова-Ріббентропа. І маю намір наступного тижня подати в парламент Румунії проект декларації, підписаний мною і іншими депутатами парламенту, про денонсацію цього пакту і його наслідків. Ми зобов'язані це зробити», - цитує видання заяву Басеску румунському телебаченню.

За словами румунського політика, внаслідок пакту в складі Радянського Союзу виявилися кілька держав. «Три країни Балтії вийшли зі складу Радянського Союзу і стали незалежними членами ЄС і НАТО, Польща стала державою, інтегрованою в ЄС і НАТО. А Румунія втратила Бесарабію, але так все і залишилося», - зазначив Басеску.

У минулому році румунський політик був обраний почесним головою молдовської Партії національної єдності, створеної в Кишиневі з метою просування ідей уніоністів (так називають тут прихильників об'єднання з Румунією - ред.). Разом з активістами формування він агітує в населених пунктах Молдови за об'єднання двох країн і проводить зустрічі з виборцями напередодні майбутніх в 2018 році парламентських виборів в цій республіці. «Ми увійшли в ЄС, і у нас є перспективи процвітання, тому нашою метою повинно бути возз'єднання країни. Я не кажу про території України, мова йде тільки про відновлення кордону Румунії по Дністру», - сказав Басеску, пояснивши тим самим, що Бухарест не претендує на Придністров'я.

За подібні висловлювання політика засудив президент Молдови Ігор Додон, який позбавив Басеску молдовського громадянства, а також зажадав від уряду заборонити йому в'їзд в країну.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Він купив додому ШВЛ, обладнав у будинку цілу палату. Але ні вони, ні приватний лікар не врятували...

неділя, 16 травень 2021, 14:00

І ще один спалах, який обговорює вся країна. Жертвою коронавірусу став директор відомого в Україні підприємства, передають Патріоти України у травні 2020 року з посиланням на 33 канал. Ось що повідомила журналістам його сусідка:. – Цей директор мав із ...

З архіву ПУ. Сумарна вартість досягає 35 млн фунтів стерлінгів: У мережі показали звалище автомобілів, що не продалися через коронавірус

неділя, 16 травень 2021, 1:00

На території британської авіабази скупчилися тисячі автомобілів, які не реалізовані через пандемію COVID-19. Світовий авторинок, як і інші сфери економіки, серйозно постраждав від підступної коронавирусної інфекції. У Великобританії в минулому місяці р...