Розташоване на північному заході півострова Юкатан стародавнє місто Ушмаль було культурним і політичним центром за часів цивілізації майя. Вважається, що воно було побудоване в 670 році нашої ери і в ньому проживало близько 25 тисяч чоловік.
Досліджуючи палац правителя стародавнього міста майя, археологи виявили таємний коридор, побудований в архітектурному стилі Пуук, який характерний для класичної епохи майя, що тривала з VII по X століття. Стиль Пуук ще називають "індійським бароко" через прикраси фасадів безліччю іконографічних деталей, серед яких часто зустрічається маска бога дощу Чаака. Саме таку знайшли у виявленому коридорі.
Стіни проходу в висоту досягають 25 метрів, висота арок - сім метрів. "Це склепіння проходить через всю будівлю, і зовні палацу є схожа арка. Стає зрозуміло, що це наскрізний коридор", - повідомив археолог Хосе Учим.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...