В одному пучку зелені міститься добова доза вітамінів і мікроелементів.
Фахівці настійно рекомендують вживати свіжу зелень, в якій навіть більше корисних речовин, ніж в овочах і фруктах, передають Патріоти України.
Наприклад, схуднути і очистити організм допомагають фруктово-овочеві соки і смузі з зеленню і насінням льону. На думку дієтологів, в пучку зелені міститься денна норма вітамінів і мікроелементів, а також антиоксиданти (їх більше в фіолетових листках). Хімічний склад у листової зелені схожий.
У ній є солі калію, які корисні для серця і шлунково-кишкового тракту. Зелень нормалізує роботу жовчного міхура, сприяють виведенню рідини, уповільнює старіння.
Вчені з Університету Міннесоти з'ясували, що, наприклад, шпинат благотворно впливає на кишкову мікрофлору. Також він зміцнює імунітет і нерви, покращує зір, стан шкіри, волосся і нігтів, роботу серця, нормалізує рівень цукру в крові. Але захоплюватися шпинатом можна людям, схильним до утворення каменів в нирках і подагрі, так як в ньому багато щавлевої кислоти.
Петрушка нормалізує рівень цукру в крові, знімає набряки, знижує тиск, покращує зір, підвищує потенцію.
Кріп допомагає боротися з безсонням, знімає головний біль, знижує тиск. Гіпотонікам захоплюватися їм не можна, так як у них він може викликати стан слабкості і розбитості.
Кінза покращує травлення, роботу серця і стан судин, має жовчогінну, сечогінну і антисептичну дію, заспокоює нервову систему. При надмірному захопленні цієї зеленню може порушитися сон.
Щавель завдяки вмісту вітаміну С зміцнює імунітет, поліпшує стан шкіри і зубів. Однак щавлева кислота може нашкодити людям, страждаючим захворюваннями нирок, подагрою, ревматизмом.
Селера вважається продуктом з негативною калорійністю, тому вона допомагає схуднути. Багато жінок, сидячи на дієті, їдять селеровий суп. Листя селери перш застосовували як протизапальний і ранозагоювальний засіб. Як і петрушка, селера вважається продуктом, що зміцнює чоловічу силу. Вживати цей вид зелені рекомендується при депресії, гастриті, виразковій хворобі, колітах. Він допомагає виводити зайву рідину з організму.
Базилік при запорах діє як проносне, а при проносі закріплює стілець. Він корисний при простудних захворюваннях, перевтомі, анемії і авітамінозі. У давнину вважалося, що базилік здатний запобігати старінню.
Руколу рекомендується вживати при простудних захворюваннях, перевтомі, знижені гемоглобіну. Ця зелень покращує обмін речовин, стан нігтів і волосся.
Шавлія, в якій містяться урсолова і олеанолова кислоти, призупиняє розвиток ракових клітин і діє на організм як імуностимулятор.
Будь-які салатні листя (латук, романо, корн, крес, айсберг) захищають судини від утворення холестерину і зменшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця.
Зелена цибуля багата каротиноїдом зеаксантином, який захищає сітківку ока від пошкоджень і допомагає поліпшити зір.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...