Середземноморські делікатеси у чернігівській глушині: Киянка заселила напівзруйновану ферму равликами (відео)

Перед осінніми заморозками Наталія очікує на десять тонн слимаків, які продасть Іспанії.

2019 року з України експортовано майже 300 тисяч тонн слимаків. Цього року попри карантин - обсяги продажів за той самий період зросли у два з половиною рази. За п'ять років в Україні з'явилося близько 200 равликових ферм. Про одну з таких ферм, власниця якої проміняла столицю і роботу в офісі на слимаків у глушині - передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Фінансит Наталя Сарнацька два роки тому в селі на Чернігівщині взяла в оренду напівзруйновану ферму. І під колишнім корівником заселила середземноморських слимаків. Жінка стверджує, що робота потребує капіталовкладень, але їй подобається, що равлики мовчазні і загалом спокійні.
На пів гектарові землі перед осінніми заморозками із тисячі кілограмів маток Наталя очікує на десять тонн слимаків. Ними смакуватимуть в Іспанії.
Фермерських слимаків з України вже напряму продають до Іспанії. До цього насичували внутрішній ринок - маточними равликами для розведення. Французи полюбляють інших слимаків - виноградних, із лісів, зокрема і волинських. А от італійський ринок без посередників нам ще треба завоювати.
"В Італії хочуть більших равликів. І оскільки ринок Іспанії був більший, ми зосередили свою увагу на Іспаніії. А тепер будемо рухатися в бік Італіі також. Якщо цього року не буде другої хвилі пандемії і все піде згідно з планами, то це буде перспективно для тих, хто має виходи безпосередньо на закордонні ринки", - розповідає Андрій Дзюбан.
Привчити співвітчизників до слимакового делікатесу намагається Анжела Дженкова. У своїй зеленій садибі вона до меню додала і слимаків. Поки що екзотика традиційним стравам програє.
"На борщ звісно буде попит закономірний, а на равликів - для людей, які хочуть спробувати щось нове", - пояснює жінка.
Равлики і дорожчі - порція з шести штук 220 гривень, і готувати їх морока, адже по-перше, їх потрібно дуже акуратно промивати, щоб не пошкодити сам панцир. Відварювати слимаків потрібно 5 хвилин. Крім цього, із кожної ракушки потрібно дістати білок. Відділяється сама туша, всі ці ракушки слід стерилізувати і обсмажити. Потім м'ясо повертають у мушлю і запікають у соусі.
Равлики - це та страва, де без хліба ніяк, на якій би дієті ви не сиділи. Білий багет це і атрибут, і необхідна річ, щоб вимочити соус.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...