SG-2: Американська компанія представила заміну ударних безпілотників MQ-9

В даний час ударні безпілотники MQ-9 складають основу парку безпілотних апаратів такого класу на озброєнні ВПС США.

Американська компанія Northrop Grumman представила проект перспективного ударного безпілотного літального апарату SG-2, який компанія має намір запропонувати ВВС США в якості заміни стоять сьогодні на озброєнні апаратів MQ-9 Reaper. Як пише Aviation Week, новий безпілотник планується створити на базі палубного апарату X-47B UCAS-D, розробкою якого американська компанія займалася в першій половині 2010-х років, передають Патріоти України.

В даний час ударні безпілотники MQ-9 складають основу парку безпілотних апаратів такого класу на озброєнні ВПС США. Через те, що ці апарати поступово застарівають, ВПС США оголосили про намір поступово відмовитися від них. Почати знімати MQ-9 з озброєння американські військові планують з 2030 року. Протягом найближчих кількох років ВВС США мають намір оголосити тендер на розробку нового ударного безпілотника, який би своїми можливостями перевершував сучасні Reaper.
Northrop Grumman має намір розробити новий ударний безпілотник SG-2, взявши за основу зменшений планер палубного X-47B. Це дозволить скоротити час, необхідний на створення і випробування безпілотника. Апарат отримає трохи подовжене крило з вузькою хордою. Маса безпілотника складе 9,1 тонни. Апарат зможе виконувати польоти на відстань до 1,9 тисячі кілометрів. Ці показники будуть відповідно вполовину і на дві третини менше, ніж у палубного X-47B.
SG-2 зможе об'єднуватися в групи з іншими такими ж апаратами. Це дозволить їм ефективніше виконувати бойові завдання. Передбачається, що завдання апарати будуть виконувати в повністю автономному режимі: починаючи проведенням розвідки і пошуком цілей і закінчуючи нанесенням ударів по найбільш важливим об'єктам супротивника, включаючи радіолокаційні станції та мобільні ракетні комплекси. Крім того, апарати зможуть вести радіоелектронну боротьбу.
Для управління перспективними апаратами Northrop Grumman розробляє системи DA / RC (Distributed Recovery / Responsive Control). Ця система відповідає за автоматичне керування групами безпілотників і розподіл завдань. Реальні випробування демонстратора системи поки не проводилися, але розробники перевіряли її роботу у віртуальній реальності. Випробування показали, що DA / RC здатна управляти 100 безпілотними апаратами одночасно. При цьому втручання людини практично не потрібно.
Згідно з попередніми вимогами ВВС США, опублікованими в червні 2020 року, безпілотник, який прийде на зміну MQ-9, повинен бути автономним з високою інтелектуалізацією борту. Апарат повинен мати системи з відкритою архітектурою. Крім того, безпілотник повинен бути відносно недорогим, щоб його втрата була фінансово чутливої.

Ударний безпілотник MQ-9 надійшов на озброєння ВПС США в 2007 році. Військові використовують ці апарати для рекогносцировки, розвідки і спостереження, а також для нанесення ударів по наземних цілях. До теперішнього часу в рамках програми Reaper були побудовані близько 160 апаратів. MQ-9 має в довжину 11 метрів, у висоту 3,8 метра і розмах крила 20 метрів. Апарат здатний виконувати польоти на швидкості 300 кілометрів на годину, а дальність його дії становить 1,2 тисячі кілометрів. MQ-9 може перебувати в повітрі до 14 годин. Reaper оснащений сім'ю точками підвіски для озброєння масою до 1,7 тонни.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Сумарна вартість досягає 35 млн фунтів стерлінгів: У мережі показали звалище автомобілів, що не продалися через коронавірус

неділя, 16 травень 2021, 1:00

На території британської авіабази скупчилися тисячі автомобілів, які не реалізовані через пандемію COVID-19. Світовий авторинок, як і інші сфери економіки, серйозно постраждав від підступної коронавирусної інфекції. У Великобританії в минулому місяці р...

З архіву ПУ. Скандальний бізнесмен з озброєними людьми взяв штурмом Укравтодор (відео)

субота, 15 травень 2021, 20:30

Потрапивши всередину, Амірханян погрожував співробітникам і розпитував, де знаходиться голова агентства. В Укравтодорі заявили, що в четвер, 14 травня, в їх офіс у Києві незаконно проникли бізнесмен Араїк Амірханян і двоє озброєних осіб, передають Патр...