Китайські вчені виявили штам вірусу, схожого на COVID-19, у занедбаній шахті в 2013 році, але тримали в таємниці відкриття. Про це йдеться в розслідуванні видання The Sunday Times, передають Патріоти України.
Повідомляється, що штам, найбільш близький до коронавірусу, у 2013 році було виявлено у шахті, де добували мідну руду на південному заході Китаю, а згодом заполонили кажани та щурі. Він роками зберігався у вірусологічній лабораторії в Ухані.
Відкриття було зроблено після спалаху невідомої хвороби у 2012 році. Тоді захворіли шість працівників шахти, троє з яких померли. Хвороба супроводжувалася високою температурою, кашлем та пневмонією.
Доктор Ши Дженглі, яку її колеги з Інституту вірусології Вухана прозвали "жінкою-кажаном", у лютому стала співавтором наймасштабнішої наукової праці про коронавірус до цього часу.
Повний генетичний опис вірусу WIV з доповіді Ши Дженглі містив зразок вірусу кажана RaTG13 і підтвердив, що це 96,2-відсотковий збіг із COVID-19.
Однак один із колег доктора Ши стверджував, що зразок RaTG13 був знайдений у шахті в 2013 році, але інформація про споріднений вірус не надходила.
Зазначену інформацію згадали після того , як президент США Дональд Трамп у квітні заявив, що має "високий рівень впевненості" в тому, що COVID-19 прийшов з Інституту вірусології Уханю після того, як він побачив докази.
Також нещодавно в ВООЗ заявили, що Китай повинен розпочати розслідування заяв про те, що вірус міг з'явитися в результаті витоку з лабораторії Уханю.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...