Мамонти населяли північну півкулю впродовж майже 90 тисяч років протягом останнього льодовикового періоду, проте ці представники родини слонових вимерли через зміни клімату та полювання на них людини. Рештки тварин знаходили звідусіль – від Іспанії до Сибіру. Проаналізувавши їх, учені висловили думку, що кошлаті повністю зникли близько 11 тисяч років тому. Проте згодом виявилося, що частина популяції мамонтів на двох маленьких островах між Росією та Аляскою, що опинилися відрізаними від материка, вціліла, передають Патріоти України з посиланням на Business Insider.
2016 року британські учені вивчили скам'янілі ДНК мамонтів, спори та пилок, та дійшли висновку що кошлаті ймовірно загинули через екологічні чинники. А саме – від спраги, спричиненої браком питної води.
Дослідники дійшли такого висновку, бо кістки мамонтів, що мешкали у Сент-Пол, мали занижені показники наявності певних елементів – зокрема, вуглецю, нітрогену та ізотопів сульфуру.
З огляду на це, можна було б виголосити гіпотезу, що така ж сама доля спіткала мешканців острова Врангеля. Проте не все так просто. У новому дослідженні, опублікованому у журналі Quaternary Science Reviews, зазначаєтсья, що "врангелівські" мамонти померли із зовсім інших причин, ніж їхні материкові родичі або мамонти з Сент-Пола. І це зникнення було "доволі раптовим".
З'ясувалося, що структура кісток "врангелівських мамонтів", на відміну віл решток їхніх материкових родичів, не змінилася із закінченням льодовикового періоду 10 тисяч років тому. І навіть напередодні їхньої загибелі тварини були відносно здоровими.
А у праці 2017-го учені зазначили, що мамонти мали згубні генетичні мутації, що зменшували здатність представників виду переживати спалахи хвороб, голод чи стихійні лиха.Автори нового дослідження досі не знають напевно, що вбило останніх величних тварин, проте вважають, що це могла бути якась "короткотривала криза".
Одна з провідних теорій учених полягає у тому, що подібним "катаклізмом" могло стати природне явище, відоме як "дощ-на-снігу". Воно створює щільний шар льоду на масивах снігу і могло перешкодити мамонтам дістатися до рослинності, яка їм потрібна для виживання.
Згідно з дослідженням 2018 року, на острові Врангеля у минулому вже траплялися подібні епізоди, і унаслідок них загинула величезна кількість лосів.
"Ці події можуть мати катастрофічні наслідки та стаються доволі часто", – наголосив Бочеренс. Проте підтверджень цієї теорії наразі не існує.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...