"Щоб Свобода жила, міцніла і примножувала свої щедроти": Історія українки, про яку говорив Франклін Рузвельт

У часи Другої світової війни Маргарита була пілотом винищувача "Boston".

Маргарита Бабинець - жінка-герой, яка жила в часи Другої світової війни. Батьки народилась на Закарпатті в селі Доробратово. Пізніше батьки переїхали жити до Америки. Про цю історію написав у Фейсбуку закарпатський краєзнавець Федір Шандор, передають Патріоти України.

У часи Другої світової війни Маргарита була пілотом винищувача "Boston". В одному з боїв дівчину підбили і вона загинула.

Тодішній президент США Франклін Рузвельт відзначив дівчину іменною нагородою та сказав: «В пам’ять про рядову Маргариту Бабинець (армійськии серіийниий номер А-312631), яка загинула при несені служби в американській зоні 27 липня 1944 року. Вона стоїть у непорушному строю безсмертних патріотів, які загинули заради того, щоб Свобода жила, міцніла і примножувала свої щедроти. Свобода жива, і тому живе вона, бо продовжують жити діла і здобутки більшості людей».Похована Маргарита Бабинець в США в Юніон-Сіті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...