"Щоб Свобода жила, міцніла і примножувала свої щедроти": Історія українки, про яку говорив Франклін Рузвельт

У часи Другої світової війни Маргарита була пілотом винищувача "Boston".

Маргарита Бабинець - жінка-герой, яка жила в часи Другої світової війни. Батьки народилась на Закарпатті в селі Доробратово. Пізніше батьки переїхали жити до Америки. Про цю історію написав у Фейсбуку закарпатський краєзнавець Федір Шандор, передають Патріоти України.

У часи Другої світової війни Маргарита була пілотом винищувача "Boston". В одному з боїв дівчину підбили і вона загинула.

Тодішній президент США Франклін Рузвельт відзначив дівчину іменною нагородою та сказав: «В пам’ять про рядову Маргариту Бабинець (армійськии серіийниий номер А-312631), яка загинула при несені служби в американській зоні 27 липня 1944 року. Вона стоїть у непорушному строю безсмертних патріотів, які загинули заради того, щоб Свобода жила, міцніла і примножувала свої щедроти. Свобода жива, і тому живе вона, бо продовжують жити діла і здобутки більшості людей».Похована Маргарита Бабинець в США в Юніон-Сіті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...