Портативний пневмошолом, що захищає від небезпечних бактерій, токсичних речовин, вірусів, зокрема, COVID-19, створили науковці Тернопільського медичного університету, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.
Пневмошолом має мобільну систему форсованої подачі повітря. Працює на акумуляторній батареї, яка забезпечує безперервну роботу протягом 24 годин. Його виготовляли протягом двох тижнів.
Він з непроникної тканини. Має екран високого ступеня захисту. Компактний. Пневмошолом можна одягнути і зняти без сторонньої допомоги.
Усередині пневмошолома є ще додатковий фільтр, що затримує вірусні частинки, а також будь-які хімічні сполуки органічної та неорганічної природи.
Пневмошолом створили, насамперед, для захисту медиків від коронавірусної інфекції:
Шолом не запотіває, повністю відповідає усім санітарно-гігієнічним нормам, а також у ньому досить комфортно працювати.
Співавтор винаходу, науковець Іван Кліщ каже, щоб запустити виріб у серійне виробництво, необхідно провести розширені дослідження, які би підтвердили його ефективність. Вони можуть тривати близько пів року
Коли ці дослідження завершать, нададуть сертифікат, тоді винахідники шукатимуть виробника.
Пневмошолом, який створили тернопільські науковці, немає аналогів. Тому, щоб захистити його від конкурентів, винахід запатентують.
Патент оформлятимуть у Тернопільському медуніверситеті. А далі відправлять до Укрпатенту в Київ.
Собівартість одного пневмошолома, за умови серійного виробництва, близько трьох тисяч гривень.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...