Шолом від вірусів створили у Тернополі (фото)

Собівартість одного пневмошолома, за умови серійного виробництва, близько трьох тисяч гривень.

Портативний пневмошолом, що захищає від небезпечних бактерій, токсичних речовин, вірусів, зокрема, COVID-19, створили науковці Тернопільського медичного університету, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.

Пневмошолом має мобільну систему форсованої подачі повітря. Працює на акумуляторній батареї, яка забезпечує безперервну роботу протягом 24 годин. Його виготовляли протягом двох тижнів.

Він з непроникної тканини. Має екран високого ступеня захисту. Компактний. Пневмошолом можна одягнути і зняти без сторонньої допомоги.

Усередині пневмошолома є ще додатковий фільтр, що затримує вірусні частинки, а також будь-які хімічні сполуки органічної та неорганічної природи.

Пневмошолом створили, насамперед, для захисту медиків від коронавірусної інфекції:

Шолом не запотіває, повністю відповідає усім санітарно-гігієнічним нормам, а також у ньому досить комфортно працювати.

Співавтор винаходу, науковець Іван Кліщ каже, щоб запустити виріб у серійне виробництво, необхідно провести розширені дослідження, які би підтвердили його ефективність. Вони можуть тривати близько пів року

Коли ці дослідження завершать, нададуть сертифікат, тоді винахідники шукатимуть виробника.

Пневмошолом, який створили тернопільські науковці, немає аналогів. Тому, щоб захистити його від конкурентів, винахід запатентують.

Патент оформлятимуть у Тернопільському медуніверситеті. А далі відправлять до Укрпатенту в Київ.

Собівартість одного пневмошолома, за умови серійного виробництва, близько трьох тисяч гривень.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...