Швейцарський історик розповів про ставлення до українців у світі

За словами історика, українців у 1990-х у світі вважали "несподіваною нацією".

Андреас Каппелер

"Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувалися", - розповів швейцарський історик Андреас Каппелер, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Багато змінилося за цей час. Більшість європейців тепер знають, що Україна — незалежна держава. Знають про Майдан та Помаранчеву революцію. Що тут демократичний устрій і вибори щоп'ять років. Обираєте нового президента, який завжди проти старого. Такий сценарій неможливо уявити в Росії. Це підтверджує, що тут розвинена нація та держава. Але це зрозуміють ще не всі. Покійний екс-канцлер Німеччини Гельмут Шмідт під час Майдану заявив, що української нації не існує. Один з найважливіших політиків останніх десятиріч тримався за такий стереотип. Такі люди звикли, що Радянський Союз — це Росія. Його жителів вважали росіянами, в тому числі українців, білорусів і молдован. Маю колег, що досі запитують, чи дійсно існує українська мова. Вважають її південноросійським діалектом. Такі уявлення дуже живучі", - сказав він.

Експерт вважає, що така ситуація склалася, бо радянський інформаційний простір був сильніший, ніж сучасний український. "Радянський союз був наддержавою, яку мусили сприймати серйозно. Від України загрози не відчували, тому з нею й не рахувались. Коли навчався в університеті, то вивчав слов'янські мови, польську і російську літератури. Українську пропонували в пакеті з трьох південнослов'янських мов", - підсумував Каппелер.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Американська "світська левиця" вирішила купити готель на Закарпатті

понеділок, 17 лютий 2020, 21:47

Періс зізналася, що цей проект виходить за рамки того, що вона робила раніше. Періс зізналася, що цей проект виходить за рамки того, що вона робила раніше. У минулому вона завжди грала роль свого персонажа. Це почалося ще після зйомок реаліті-шоу «Прос...

Лізуть усюди: Ірландія заявила про активність російських шпигунів

понеділок, 17 лютий 2020, 21:37

Метою росіян є визначення точного місця розташування оптико-волоконних кабелів. Як зазначається, метою росіян є визначення точного місця розташування оптико-волоконних кабелів, що лежать на дні океану і з'єднуючих Європу з Америкою. Саме Ірландія є точ...