Скандинавський "будинок смерті" виявили неподалік українського кордону (фото)

"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря.

У селі Чепль в Східній Померанії (Польща) дослідники з Гданського археологічного музею виявили поховання скандинавських воїнів, яке датується ХІ століттям і отримало назву "будинок смерті". Про це повідомляє видання Nauka w Polsce, передають Патріоти України.

"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря, який виник ще при польському королі Болеславі I Хороброму.

Він був зведений з колод і дощок, як більшість звичайних будинків того часу. Усередині нього - чотири похоронні камери розміром 3,5х2 метри, в кожній з яких було поховано по одному воїну.

На думку археологів, воїни були поховані за часів династії П'ястів, яка правила в Польщі з X до кінця XIV століття. Як свідчить генетичний аналіз, вони вихідці зі Скандинавії, швидше за все - Данії.

Воїни були поховані разом з великою кількістю різних похоронних предметів, які не мали великої цінності, зброї і елементів кінної упряжі.

Судячи зі знайдених в могилах мечів, списів, пряжкам, стремен і шпорами, ці воїни були майстерними наїзниками. Також в похованнях були виявлені старовинні монети, металеві дрібнички, гребені, глиняні горщики і рештки тварин.

Інші публікації автора

У Нафтогазі вже восени прогнозують підвищення ціни на газ майже на 40%

четвер, 6 серпень 2020, 21:59

Нафтогаз уже підвищив серпневу ціну на газ для населення. Ціна на природний газ становитиме 3,24 грн/куб.м з ПДВ та без урахування вартості доставки. У Нафтогазі прогнозують, що восени вартість природного газу для населення підвищиться майже на 40%. Пр...

У Берліні дика свиня обікрала нерозважливого нудиста: Під регіт оточуючих нещасний ганявся за злодійкою (фото 12+)

четвер, 6 серпень 2020, 21:36

Дика свиня украла речі (зокрема, ноутбук) у чоловіка, який засмагав без одягу. У Берліні стався курйозний епізод на місці масового відпочинку. Дика свиня украла речі (зокрема, ноутбук) у чоловіка, який засмагав без одягу, змусивши його ганятися за твар...