У селі Чепль в Східній Померанії (Польща) дослідники з Гданського археологічного музею виявили поховання скандинавських воїнів, яке датується ХІ століттям і отримало назву "будинок смерті". Про це повідомляє видання Nauka w Polsce, передають Патріоти України.
"Будинок смерті" - це справжня споруда, розташована в центральній частині стародавнього цвинтаря, який виник ще при польському королі Болеславі I Хороброму.
Він був зведений з колод і дощок, як більшість звичайних будинків того часу. Усередині нього - чотири похоронні камери розміром 3,5х2 метри, в кожній з яких було поховано по одному воїну.
На думку археологів, воїни були поховані за часів династії П'ястів, яка правила в Польщі з X до кінця XIV століття. Як свідчить генетичний аналіз, вони вихідці зі Скандинавії, швидше за все - Данії.
Воїни були поховані разом з великою кількістю різних похоронних предметів, які не мали великої цінності, зброї і елементів кінної упряжі.
Судячи зі знайдених в могилах мечів, списів, пряжкам, стремен і шпорами, ці воїни були майстерними наїзниками. Також в похованнях були виявлені старовинні монети, металеві дрібнички, гребені, глиняні горщики і рештки тварин.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...