"Схід Європи масштабно озброюється", - Frankfurter Rundschau

Після кримської кризи багато країн підвищили свої військові витрати ...

Про це пише німецьке видання Frankfurter Rundschau, передають Патріоти України.

В кінці минулого тижня посол США в Німеччині Річард Гренелл назвав "по-справжньому образливим" те, що американські платники податків повинні платити за розміщення десятків тисяч американських солдатів в ФРН, хоча мова йде про безпеку німецьких громадян. "Насправді Греннел торкнувся більш масштабної теми", зазначає автор статті Ульріх Крьокель, а саме "тенденцію до нової гонки озброєнь в Європі, яка стрімко набирає обертів після анексії Росією Криму в 2014 році". "З тих пір на сході континенту повсюдно підскочили військові витрати, в більшості випадків темп їх зростання виражається двозначними цифрами", - йдеться в статті.
Однією з головних дійових осіб є тут Польща. Країна виконує зобов'язання членів НАТО щодо виділення на оборону 2% свого ВВП, в той час як Німеччина цього не робить. "У зв'язку з цим президент США Дональд Трамп не упускає можливості обрушитися з критикою на берлінських "нахлібників" в політиці безпеки. З такого розкладу отримує користь влада Варшави, - зазначає видання. - У червні президент Анджей Дуда в черговий раз літав у Вашингтон, щоб там агітувати за створення в Польщі постійної військової бази США. Даремно. Трамп згнітивши серце, був змушений відмовити йому, так як основоположний акт про взаємні відносини між Росією і НАТО 1997 року забороняє розміщувати американські війська на сході Європи".
В одному тільки 2015 році військовий бюджет Польщі зріс майже на 20% до приблизно 10 млрд євро, а до 2030 року частка витрат на оборону в ВВП повинна збільшитися до 2,5%, зазначає видання.
Страх перед Росією відчувається у всій східній частині Європи. "Естонія, Латвія і Литва, Болгарія, Румунія і Угорщина представили довгострокові програми розвитку озброєнь в значному обсязі. Україна, не дивлячись на тривалу економічну кризу, в останній раз збільшила свій оборонний бюджет навіть на 21% до 4,5 млрд євро, зайнявши восьме місце в світі за темпами зростання військових витрат", - підкреслюється в статті.
"З часів, коли США і Росія припинили дію договору РСМД, тенденції щодо збільшення оборонних бюджетів у Східній Європі викликають тривогу, - зазначає Frankfurter Rundschau на закінчення. - Керівник Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер не раз попереджав про "високу небезпеку військової конфронтації", адже озброюється, звичайно, і Росія. Після війни з Грузією в 2008 році Кремль почав, за словами московського військового експерта Василя Кашина, "саму радикальну програму модернізації армії з кінця XIX століття".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Запад пытается вырвать Беларусь из тени Москвы, но в Минске нет поля для маневра", - Bloomberg

понеділок, 11 листопад 2019, 21:44

11-12 листопада глава Білорусі відвідує Австрію. Офіційний візит демонструє спробу Мінська налагодити відносини з Заходом і спроби Європи вирвати Білорусь з тіні Москви. "Запад – как Евросоюз, так и США – «пытаются вырвать бывшую советскую республику и...

Кіт з неймовірно великими очима підкорює мережу (фото, відео)

понеділок, 11 листопад 2019, 18:48

У Instagram у Потейто вже більше 50 тисяч передплатників. П'ятирічний кіт на ім'я Потейто («Картопля») став справжньою інтернет-сенсацією завдяки своїм неймовірно великим зеленим витрішкуватим очам. Як повідомляє видання Metro, 21-річна хазяйка тварини...