Скрепна медицина: Росіян лікуватимуть ... струмом

Метод поки знаходиться на стадії наукового дослідження і ще не затверджений в якості технології лікування.

Російські вчені розробили новий метод тренування дихання у перехворілих COVID-19. Як пишуть росЗМІ, про подробиці дослідження розповів завідувач лабораторією фізіології рухів інституту фізіології ім. І. П. Павлова РАН, професор Університету Луїсвілля (США) Юрій Герасименко, передають Патріоти України.

Відновлювати дихальну функцію пропонується за допомогою нашкірної стимуляції спинного мозку за допомогою спеціальних струмів. Вчений зазначив, що в дослідженні взяли участь як здорові, так і хворі люди, і нашкірних стимуляція на відміну від епідуральної, при якій матриця з електродами імплантується, показала велику ефективність.

«Вже через 12 сесій пацієнт міг стояти самостійно. Це пов'язано з тим, що ми стимулюємо різні відділи спинного мозку, активуються м'язи тулуба, які забезпечують м'язовий корсет, - підкреслив Герасименко. - Ми провели попереднє дослідження на здорових пацієнтах і подивилися, як змінюється дихальна функція при стимулюванні системи, що відповідає за кардіоваскулярну функцію. Зробили також пробне дослідження на десяти пацієнтів, які перенесли ковід. Виявилося, що можна управляти параметрами дихання стимуляцією спинного мозку. Дослідження показало, що у постковідних пацієнтів збільшуються параметри вдиху і видиху. Ми намагаємося зрозуміти, як управляти вдихом і видихом, щоб створити спеціальну систему тренувань з використанням стимуляції спинного мозку».

За словами фахівця, метод може застосовуватися і при інших захворюваннях. Зокрема, його випробували на людях, які перенесли інсульт. При стимулюванні спинного мозку таким пацієнтам легше пересуватися.

Герасименко додав, що метод поки перебуває на стадії наукового дослідження і ще не затверджений в якості технології лікування.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...