У селі Орлине біля Севастополя в окупованому Росією Криму місце, де розташовувалося одне з найбільших водоймищ Байдарської долини – Туринський ставок, – можуть віддати під забудову. Такої думки дійшли місцеві жителі, коли виявили, що територія водойми зникла з кадастрової карти. Тим часом окупанти запевняють, що не планують забудовувати ставок, передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.
Загальна площа території становить понад 46,3 гектара, а в найбільш повноводні роки площа дзеркала води ставка перевищувала 8 гектарів. Близько двох років тому водоймище повністю пересохло.
"На публічній кадастровій карті Росії зазначено, що земельна ділянка може використовуватися "для будівництва й обслуговування будівлі житлового та громадського призначення". Як таке могло статися, жителі Байдарської долини не розуміють, але водночас вони впевнені, що "око на цю територію поклали забудовники". Крім виду дозволеного використання, у цієї ділянки з'явилася офіційна адреса: вулиця Володимира Висоцького, 9", – пише видання.
Зазначається, що Туринський ставок загадковим чином зник у квітні 2019 року, коли ще влітку 2018 року він був повноводним. Місцеві жителі вважають, що це сталося "в інтересах третіх осіб".
За місяць до інциденту було проведено аукціон, за підсумками якого територію Туринського ставка віддали в користування комерційній компанії, з якою влада уклала договір водокористування.
Після того, як інформацію було розголошено, так званий глава селищної адміністрації Олександр Богуш заявив, що потрібен був аварійний скид води через порушення в роботі водовипуску й протікання греблі.
Місцевий житель Ленур Усманов підтверджує, що проблеми з гідротехнічними спорудами на ставку справді були.
"Коли ми про це дізналися, почали вимагати у влади копії документів, на підставі яких вони приступили до ремонту. Ми цього вимагали не через вредність, а тому що хотіли переконатися, що зі ставком нічого не трапиться і він залишиться доступним для жителів Севастополя", – розповів він.
За словами активіста, документів жителі Байдарської долини так і не побачили, зате почули безліч обіцянок, яким буде ставок і територія навколо нього після закінчення реконструкції.
Усманов нагадав, що "влада" говорила про поглиблення дна ставка на два метри, про чисту воду й навіть про парк на прибережній території. "Фактично нас банально обдурили", – наголосив активіст.
У 2019-му представники окупаційної влади заявляли, що в першій половині 2020 року мала розпочатися реконструкція. У 2020-му вони заявили, що заповнити водойму найближчими місяцями не вийде через "стан греблі, яка й далі тектиме".
За словами місцевої екологині Маргарити Литвиненко, незважаючи на те, що водойма була штучно створена в середині ХХ століття, вона вже стала частиною водного балансу Байдарської долини. Тому, ані влада, ані комерційна структура не має права "завозити на його дно землю для подальшої забудови".
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...