"Сльози та соплі" Кремля: МЗС Росії випустило заяву про те, що звернення України до морського трибуналу суперечить положенням російсько-українських договорів

Російські дипломати вважають, що у міжнародного трибуналу немає повноважень вирішувати такі питання.

Звернення України в Міжнародний трибунал ООН із морського права з позовом проти Росії суперечить договорам, підписаними між Києвом і Москвою. Про це 15 червня заявили в міністерстві закордонних справ РФ, передають Патріоти України.

"Одностороннє звернення України в арбітраж суперечить положенням російсько-українських договорів, які передбачають урегулювання спірних питань щодо суміжних морських просторів "за взаємною згодою сторін", тобто за допомогою переговорів", – ідеться в коментарі.

У МЗС РФ назвали додаткові юрисдикційні заперечення щодо розгляду позову Росії. Зокрема, російські дипломати вважають, що "трибунал не має компетенції для розгляду значної частини українських претензій, зважаючи на зроблені Росією і Україною під час ратифікації Конвенції 1982 року заяви про невизнання обов'язкових процедур вирішення спорів щодо розбіжностей, які стосуються військової та правоохоронної діяльності, делімітації морських кордонів, спорів, пов'язаних з історичними затоками (до яких належить Азовське море) і правоосновами".

"По-друге, ...Росія не погодилася на передання в арбітраж спорів, які стосуються здійснення нею суверенних прав щодо живих ресурсів у виключній російській економічній зоні. По-третє, арбітражний трибунал ...неправомочний вирішувати суперечки, що стосуються рибальства, судноплавства і захисту морського середовища, оскільки стосовно цих категорій спорів Росія і Україна обрали спеціальний арбітраж ...як основний засіб урегулювання спорів", – заявили у МЗС РФ.

У відомстві розраховують, що арбітражний трибунал погодиться з позицією РФ "про відсутність у нього повноважень для розгляду зазначеного спору".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

На Харківщині грабіжник забрав з дому бізнесмена майже 8 млн грн

середа, 5 серпень 2020, 21:36

У будинку в цей час перебувала няня з двомісячною дитиною. Чоловік проти в приватний будинок директора ресторану "Авокадо", який розташований в Харкові.Він, погрожуючи домробітниці ножем, дістався до сейфу. З нього зловмисник забрав 5 мільйонів гривень...

"П'яте колесо до воза?": У Єрмака заявили, що робота Фокіна в ТКГ ще під питанням

середа, 5 серпень 2020, 21:12

87-річний експрем'єр заявив, що бачить себе заступником нового голови української делегації Леоніда Кравчука, але ця посада в ТКГ зайнята. До кінця тижня колишній прем'єр-міністр України Вітольд Фокін повинен визначитися зі своєю можливою участю в робо...