"Сльози та соплі" Кремля: МЗС Росії випустило заяву про те, що звернення України до морського трибуналу суперечить положенням російсько-українських договорів

Російські дипломати вважають, що у міжнародного трибуналу немає повноважень вирішувати такі питання.

Звернення України в Міжнародний трибунал ООН із морського права з позовом проти Росії суперечить договорам, підписаними між Києвом і Москвою. Про це 15 червня заявили в міністерстві закордонних справ РФ, передають Патріоти України.

"Одностороннє звернення України в арбітраж суперечить положенням російсько-українських договорів, які передбачають урегулювання спірних питань щодо суміжних морських просторів "за взаємною згодою сторін", тобто за допомогою переговорів", – ідеться в коментарі.

У МЗС РФ назвали додаткові юрисдикційні заперечення щодо розгляду позову Росії. Зокрема, російські дипломати вважають, що "трибунал не має компетенції для розгляду значної частини українських претензій, зважаючи на зроблені Росією і Україною під час ратифікації Конвенції 1982 року заяви про невизнання обов'язкових процедур вирішення спорів щодо розбіжностей, які стосуються військової та правоохоронної діяльності, делімітації морських кордонів, спорів, пов'язаних з історичними затоками (до яких належить Азовське море) і правоосновами".

"По-друге, ...Росія не погодилася на передання в арбітраж спорів, які стосуються здійснення нею суверенних прав щодо живих ресурсів у виключній російській економічній зоні. По-третє, арбітражний трибунал ...неправомочний вирішувати суперечки, що стосуються рибальства, судноплавства і захисту морського середовища, оскільки стосовно цих категорій спорів Росія і Україна обрали спеціальний арбітраж ...як основний засіб урегулювання спорів", – заявили у МЗС РФ.

У відомстві розраховують, що арбітражний трибунал погодиться з позицією РФ "про відсутність у нього повноважень для розгляду зазначеного спору".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Попри санкції: Путін возив на зустріч із Зеленським "тіньового переговорника"

четвер, 12 грудень 2019, 5:00

Президент Росії Володимир Путін взяв із собою на "нормандський саміт" у Париж 9 грудня свого помічника і куратора щодо Донбасу Владислава Суркова у ролі так званого тіньового переговорника. "Сьогодні зоряний час Суркова – всі його конкуренти поза поряд...

Хіти тижня. Для скреп співає безкоштовно: РосЗМІ дізнались, на чому заробляє легендарна українська співачка

четвер, 12 грудень 2019, 3:00

Софія Ротару недавно втратила готель в Криму, який працював навіть в умовах окупації, та на концерт в Росію поїхала безкоштовно. Російські ЗМІ почали рахувати доходи Ротару, яка при втраті одного з пунктів доходу все одно співає безкоштовно. Виявляєтьс...