Софія Київська руйнується через спорудження поряд нової висотки

Активісти наголошують, будь-яке будівництво там - пряма загроза святині.

Група "Врятуй Софію Київську", яка об’єднує краєзнавців і громадських активістів, оприлюднила заклик захистити Софію Київську від забудови буферної архітектурної зони багатоповерховою будівлею. Про це 3 жовтня 2020 року повідомила Релігійна правда, передають Патріоти України.

"На перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського намагаються без жодних належно оформлених документів вліпити висотку із підземним паркінгом на 36 місць. За 9 метрів від Святині. В буферній зоні", - зазначається у зверненні.

Фахівці з будівництва стверджують, що в такому випадкові завалів не уникнути.

Спроби цього будівництва тривають від 2007 року. "Зараз під шумок карантину їх поновлено. Діють дуже нахабно. Жодних документів ані на землю, ні на проведення робіт ніхто не бачив. Світовий скарб боронять мешканці сусідніх будинків та небайдужі, що дізналися про обурливу ситуацію", - зазначають активісти.

За їхніми словами, під час візиту громадськості на будівництво їм сказали, що це "просто археологічні роботи". "Та насправді очам відкрився ретельно підготовлений під будівництво майданчик. ЮНЕСКО мовчить", - йдеться у повідомленні.

Активісти наголошують, будь-яке будівництво там - пряма загроза святині. "Навіть неозброєним оком видні тріщини. Давнішні, які не лікувалися належним чином. І нові - від концертів та будівничого свавілля навкруги", кажуть активісти.

Вони закликають "не лише зупинити будівниче свавілля й руйнівні концерти біля Її стін. Необхідно проводити незалежну експертизу її реального стану. З тим, щоби почати її повноцінне укріплення, проведення фахових робіт, яких вона безперечно потребує".

Інші публікації автора

Прогнози невтішні: Науковець повторно заразив себе коронавірусом, оцінюючи шанси на вироблення колективного імунітету

четвер, 29 жовтень 2020, 18:12

Колективним імунітетом називається ситуація, коли інфекція не може вільно поширюватися всередині групи людей, оскільки значна її частина не сприйнятлива до хвороби за рахунок зробленого щеплення або раніше перенесеного захворювання. Російський вірусоло...

З архіву ПУ. У гостях у Шустера: У мережу злили відео суперечки Порошенка та Білецького у перерві ток-шоу

четвер, 29 жовтень 2020, 14:00

Експрезидент України і лідер «Нацкорпусу» сперечалися про мінський процес. Діалог на відео нерозбірливий, зрозуміло лише, що співрозмовники сперечаються про мінський процес: . «Ви ходили за кожним моїм кроком», – говорить Порошенко. . «Ми можемо це о...